Rozszczelnienie rury z gazem. Ewakuacja mieszkańców

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do groźnego zdarzenia doszło w Zaniemyślu. Z powodu rozszczelnienia rury z gazem podczas prac budowlanych straż pożarna ewakuowała okolicznych mieszkańców.

Jak powiedział portalowi Srem Nasze Miasto st. kpt. mgr Daniel Pawłowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Środzie Wielkopolskiej, strażacy 17 października tuż przed godziną 17.00 otrzymali informację o rozszczelnieniu rurociągu gazowego średniego ciśnienia przy ulicy księdza Nawrowskiego. Powodem miały być prowadzone tam prace budowlane. O pomoc w zabezpieczeniu terenu zwróciło się do strażaków pogotowie gazowe.

W akcji brały udział zastępy JRG Środa Wielkopolska, JRG Śrem, JRG 6 Poznań oraz zastępy OSP z Brodowa, Kępy Wielskiej, Mosiny, Lubonia i Zaniemyśla. Strażacy ewakuowali mieszkańców budynków znajdujących się w promieniu 150 metrów od rozszczelnionej rury – 64 osoby udały się do pobliskiego ośrodka kultury i do swoich rodzin.

Po godzinie 21.00 pogotowiu gazowemu udało się naprawić rurę i wtedy mieszkańcy mogli wrócić do domów. Nikomu nic się nie stało.

Źródło: Srem Nasze Miasto

Podziel się: