Rozpoczyna się przebudowa ulicy Kościańskiej w Poznaniu

ulica Kościańska fot. ZDM

W Poznaniu niestety, nie brakuje ulic z „księżycową” nawierzchnią, a Kościańska jest jedną z nich. Jednak już w najbliższym czasie ulica otrzyma nową nawierzchnię, chodniki, zjazdy na posesje i kanalizację deszczową.

Prace rozpoczną się już w tym tygodniu i będą prowadzone na odcinku pomiędzy ulicami Bojanowską i Obrzańską. Wybudowana będzie nowa jezdnia szerokości 4,5 metrów z betonu asfaltowego, a także chodniki z obu stron i zjazdy na posesje. By zwiększyć bezpieczeństwo, szczególnie przechodniów, na jezdni zostanie zamontowany próg zwalniający. Powstanie też kanalizacja deszczowa i to na dłuższym odcinku – od skrzyżowania z ul. Rawicką do Obrzańskiej.

Dodatkowo zmieni się również geometria skrzyżowania z ul. Bojanowską – północny wlot zostanie zawężony, posadzone zostaną cztery drzewa.

Przebudowa potrwa do końca maja, a w tym czasie prac kilka razy zmieni się organizacja ruchu na ulicy Kościańskiej i ulicach przyległych. Poszczególne odcinki, na czas prowadzonych prac, będą zamykane, a kierowcy kierowani objazdami, o czym będą informować stosowne znaki. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

Przebudowa ulicy Kościańskiej będzie kosztowała 920 tysięcy złotych.

Podziel się:

Źródło: ZDM