Rozpoczyna się budowa nowych mieszkań na Strzeszynie w Poznaniu

mieszkania Strzeszyn fot. UMP

W ramach programu „POZnań – i zamieszkaj” na Strzeszynie powstanie 353 nowych mieszkań dla poznaniaków. Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna drugi etap programu i podpisało już umowę z generalnym wykonawcą.

199 mieszkań powstałych w pierwszej edycji programu „POZnań – i zamieszkaj” zostanie oddanych do użytku w IV kwartale 2024 roku. W drugim etapie powstanie 9 budynków mieszkalnych, 353 mieszkanie będą wykończone „pod Klucz”, a inwestycja, tak jak pierwszy etap, powstanie w rejonie ulic E. Zawackiej i M. Cegłowskiej.

Mieszkania będą jedno-, dwu- i trzypokojowe o metrażu od 30 do 67,5 metrów kwadratowych – na takie właśnie lokale najczęściej składają wnioski uczestnicy programu „POZnań – i zamieszkaj”.
„35 mieszkań będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową” – informują władze miasta. – „W każdym budynku będą znajdować się windy oraz podziemne hale garażowe. Na parterze znajdzie się przestrzeń pod lokale usługowe. PTBS zadba również o przestrzeń w sąsiedztwie bloków. W planach uwzględniono plac zabaw czy zewnętrzne parkingi dla rowerów”.

Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu, a zakończyć w 2025 roku. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2025 r. Nabór do programu będzie prowadzony przez Biuro Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania. Termin rozpoczęcia składania wniosków planowany jest na II kwartał 2023 roku.

Przypomnijmy, że program „POZnań – i zamieszkaj” jest przeznaczony dla tych poznaniaków, których zarobki są zbyt niskie, by dostali kredyt hipoteczny i kupili własne mieszkanie – i zbyt niskie na to, by stać ich było na najem na rynku komercyjnym. Obowiązują więc określone kryteria dochodowe, a dodatkowo osoba starająca się o lokal nie może mieć tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Poznania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: