ognisko fot. policja Złotów

Złotowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pobliżu dworca PKP, tuż przy składzie węgla, rozpalili sobie ognisko. 

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Powiatowej Komendy Policji w Złotowie właśnie patrolowali okolice dworca, gdy zauważyli w jego pobliżu, właśnie przy składzie węgla, dym unoszący się w powietrze. Postanowili to sprawdzić, ponieważ w tym miejscu już wcześniej dochodziło do pożarów. W dodatku znajduje się blisko składu węgla i domów mieszkalnych, co stwarza dodatkowe zagrożenie.

Na miejscu mundurowi zobaczyli, że pomiędzy drzewami przy nieczynnym kominie, pali się duże ognisko, przy którym stoją dwaj mężczyźni z puszkami piwa w rękach. Na widok policjantów odrzucili puszki z piwem i próbowali ugasić ogień, ale płomienie były na tyle duże, że dopiero zdecydowane działanie policjantów pozwoliło ugasić rozprzestrzeniający się ogień.

Obaj mężczyźni okazali się dobrze znani złotowskim stróżom prawa. Byli nietrzeźwi. Tłumaczyli, że chcieli usmażyć kiełbasy i je zjeść, a przy okazji się ogrzać. Teraz za spowodowanie zagrożenia pożarowego oraz zaśmiecanie miejsca publicznego odpowiedzą teraz przed sądem.

Źródło: KPP Złotów