Rowerowe Powitanie Wiosny fot. Rowerowy Poznań

Rowerowe Powitanie Wiosny 2022

Wiosenne przystrajanie rowerów, robienie wianków i oczywiście przejazd przez centrum Poznania. Tak będzie wyglądało Rowerowe Powitanie Wiosny 2022 w Poznaniu – z ukraińskim akcentem.

Cykliści zbiorą się przy Bałtyku i w samo południe wyruszą w kierunku mostu Jordana, gdzie Rowerowe Powitanie Wiosny ma się zakończyć.

„Od 29 lat spotykamy się, by razem przegonić mroczne duchy zimy i zaprosić wiosnę do naszych serc oraz na poznańskie fyrtle” – zapraszają organizatorzy z Rowerowego Poznania, Śródki Story – Poznań Śródka i Ostrowa Tumskiego. – „W tym roku przejazd ma wyjątkowy charakter. Nie przechodzimy obojętnie obok tego, co dzieje się wokół nas i tegoroczne wydarzenie organizujemy w solidarności z naszymi sąsiadami z Ukrainy. Mamy nadzieję, że po wojennej zimie przyjdzie dla nich wiosna. To czas, w którym powinniśmy być razem i wzajemnie się wspierać. Spotkajmy się więc i bądźmy razem w najbliższą sobotę!”.

Wiosenny przejazd nie będzie jedyna atrakcją: organizatorzy zapraszają też na wiosenne warsztaty z przystrajaniem rowerów i robieniem wianków – zapewniają podstawowe materiały i pomoc, ale swoje materiały i akcesoria są oczywiście także mile widziane.

Przejazd zakończy się tradycyjnym utopieniem marzanny na moście Jordana, będzie też dla wszystkich darmowa kawa i herbata z Hyćki. Inne lokale na trasie oferują rowerzystom z Powitania Wiosny 20 proc. rabatu.

Jak podkreślają organizatorzy, przejazd ma długość 6 km i będzie się odbywał w spokojnym tempie dostosowanym do różnego wieku i doświadczenia uczestników.

„Jedziemy dla wspólnej przyjemności bycia razem, nie dla wyścigów!” – zapewniają.