Rokietnica: Zaatakował żonę nożem

zatrzymany fot. policja
Policjanci z Tarnowa Podgórnego, podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie, zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który odpowie za groźby karalne, czynną napaść na funkcjonariuszy oraz znęcanie się nad swoją żoną.

W niedzielę policjanci z Tarnowa Podgórnego pełnili służbę na terenie Rokietnicy kontrolując osoby przebywające na kwarantannie. Jednym z kontrolowanych adresów było miejsce zamieszkania kobiety chorej na covid-19, przebywającej w izolacji domowej oraz jej rodziny objętej kwarantanną. Policjanci najpierw skontaktowali się telefonicznie, a następnie potwierdzili, że kobieta wraz z mężem i dwójką dzieci przebywa w domu. W rozmowie z policjantami kobieta stwierdziła, że wszystko u nich w porządku.

Po około 10 minutach, kiedy mundurowi już odjechali, ta sama kobieta zadzwoniła do nich i poprosiła o pilną pomoc. Powiedziała, że boi się o siebie i dzieci, bo mąż grozi jej nożem. Policjanci nie mieli wątpliwości, że z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia kobiety oraz jej małoletnich dzieci muszą natychmiast interweniować.

Kiedy wrócili pod wskazany adres, napastnik stał przed drzwiami wejściowymi i wymachiwał nożem. Po chwili ruszył w ich kierunku, po czym wbiegł do domu, chcąc się zabarykadować. Nie zdążył tego zrobić, ponieważ mundurowi siłą wyważyli drzwi, obezwładnili go i zatrzymali. Na szczęście kobiecie i jej dzieciom nic się nie stało.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutów. Interweniujący policjanci natomiast trafili do izolatorium, gdzie czekają na przeprowadzenie testów na koronawirusa.

KMP, el