Rocznica zamknięcia zajezdni w Poznaniu. Kiedy odjechał ostatni tramwaj?

fot. MPK Poznań

Aż trudno w to uwierzyć, że to już tyle lat – ale dokładnie 14 grudnia 2014 roku o godzinie 22.53 z zajezdni przy ulicy Madalińskiego na Wildzie wyjechał ostatni tramwaj liniowy, po 66 latach eksploatacji zajezdni.

„Był to wagon 669, obsługujący linię 201/2 – informuje MPK Poznań, przypominając te pamiętną datę. – „Ostatnim wagonem, który zjechał z linii był „Helmut” o numerze 697 – obsługujący tego dnia linię 17/4″.

Tego dnia zaczął się też nowy rozdział historii tej zajezdni, choć oczywiście nie od razu. Kilka miesięcy później Rada Osiedla Wilda i społecznicy z tej dzielnicy zaadaptowali zajezdnię na sezonowe centrum kultury. Co roku latem odbywa się tam wiele działań artystycznych, warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz koncertów i spotkań dla dorosłych. Docelowo Madalina miała pełnić taką funkcję przez cały rok – Wilda nie ma swojego domu kultury, bo ten przy Drodze Dębińskiej znajduje się trochę za daleko od centrum dzielnicy, więc taki obiekt bardzo by się przydał.

Niestety, w obecnej sytuacji finansowej miasta raczej nie można liczyć na to, że Madalina szybko doczeka się remontu i rozpoczęcia całorocznej działalności, a także otwarcia tam muzeum komunikacji, bo i taki projekt był.

Podziel się:

Ostatnio dodane: