Rewolucja kadrowa w Warcie Poznań. Z klubu odejdzie aż ośmiu zawodników

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Warta Poznań oficjalnie poinformowała o odejściu aż ośmiu zawodników z klubu. Kilku z nich istotnie przyczyniło się do utrzymania „Zielonych” w Ekstraklasie.

Zakończony już sezon był dla Warty Poznań momentami niezwykle ciężki. Jesienią „Zieloni” byli jedną z najgorszych drużyny Ekstraklasy, co pokazywała zarówno tabela, jak i styl gry. Słabe wyniki doprowadziły do zmiany ternara – Piotra Tworka zastąpił Dawid Szulczek. Poznaniacy wykorzystali też zimę na znaczne wzmocnienie swojej kadry. Efekt? Warta Poznań zdołała się utrzymać w Ekstraklasie i to w całkiem niezłym stylu.

Wiosną na boisku ze świetnej strony pokazali się zawodnicy wypożyczeni zimą z Rakowa Częstochowa i Lechii Gdańsk – Miguel Luis i Miłosz Szczepański oraz m.in. sprowadzony Frank Castaneda. Teraz mają opuścić zespół. Oprócz nich z drużyny odejdą Aleksandr Pawłowiec, Mateusz Sopoćko, Daniel Szelągowski i Jordan Courtney-Perkins. Nie wiadomo też jak potoczą się losy Jakuba Kiełba i Michała Kopczyńskiego, którym wygasają kontrakty. Z jednym i drugim trwają rozmowy o przedłużeniu współpracy.

Jest też nadzieja, że przynajmniej część zawodników z listy powyżej jeszcze założy zieloną koszulkę. – Jeśli chodzi o tych graczy, którzy przyszli do nas zimą na zasadzie transferów czasowych, to w przypadku niektórych z nich będziemy chcieli podjąć rozmowy z ich klubami oraz menedżerami w celu przedłużenia współpracy i dalszych występów tych zawodników w Warcie Poznań – tłumaczy Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu. I chociaż nie padają konkretne nazwiska to zapewne chodzi o Luisa i Szczepańskiego, którzy mają stosunkowo małe szanse żeby regularnie grać w swoich klubach. Mogą oni jednak otrzymać oferty też z innych klubów.

Ostatnim zawodnikiem, którego z całą pewnością nie zobaczymy już na boisku jest Łukasz Trałka. Doświadczony pomocnik, który ostatnio występował również na obronie, zakończył piłkarską karierę. Jego ostatnim spotkaniem był mecz z Lechem Poznań, a więc klubem w którym Trałka przez lata również występował.

– Wszystkim zawodnikom z całego serca dziękujemy za reprezentowanie Warty Poznań, choć oczywiście szczególne słowa uznania należą się Łukaszowi Trałce, który spędził w Klubie trzy owocne lata, ostatnie w swojej wspaniałej sportowej karierze – podsumował Piotr Barłóg

Podziel się: