sobota, 4 maja, 2024

Reprezentanci siedmiu państw walczyli w Poznańskim Turnieju Zapaśniczym

Zapaśnicy z siedmiu państw europejskich rywalizowali w minioną sobotę w Poznaniu, gdzie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy. W hali Sobieskiego zmierzyli się sportowcy walczący o miano najlepszych w swoich kategoriach wagowych oraz o szansę zakwalifikowania się na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Turniej zgromadził blisko stu uczestników, w tym reprezentantów z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Holandii, Niemiec oraz gospodarzy – Polski. Polscy zapaśnicy mieli okazję do zmierzenia się z międzynarodową konkurencją w dziesięciu różnych kategoriach wagowych.

Wyniki zawodów okazały się pomyślne dla gospodarzy. Zawodnicy klubu Sobieski odnieśli sukces, wygrywając klasyfikację drużynową. Wśród nich szczególnie wyróżnili się Maciej Grynia w kategorii do 45 kg i Michał Wojciechowski w kategorii do 65 kg, którzy zdobyli złote medale. Jakub Anioł zajął drugie miejsce w kategorii do 55 kg, natomiast Wojciech Grynia i Oliwier Zysk wywalczyli brązowe medale odpowiednio w kategoriach do 55 kg i do 60 kg.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańReprezentanci siedmiu państw walczyli w Poznańskim Turnieju Zapaśniczym