Renata Przemyk i GGDuo, czyli Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce

Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce - Owińska Renata Przemyk Akustik Quartet fot. ZMPZ- Sławek Wąchała

Renata Przemyk Akustik Kwarter w Owińskach, GGDuo w Uzarzewie oraz muzyka dawna i klasyczna w Skokach. Tradycyjnie już jesień w Puszczy Zielonce rozpoczyna się serią doskonałych koncertów. Wstęp na wszystkie jest wolny.

Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce jest zawsze niezwykłym wydarzeniem, na co składają się wyjątkowe wnętrza, pora roku, podczas której Puszcza Zielonka wygląda wyjątkowo urokliwie i magicznie – no i oczywiście wykonawcy oraz program koncertów, którzy zawsze są z najwyższej półki.

W tym roku Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce rozpoczęła się w 1 października, a to termin znaczący jako Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z takich dwóch okazji trzeba było przygotować wyjątkowy koncert i to się udało: w koście pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach wystąpiła sama Renata Przemyk i jej Akustik Kwartet w składzie: Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna, Grzegorz Palka – gitara akustyczna, Jacek Bielecki – wiolonczela. Koncert, który zagrali, był naprawdę wyjątkowy, nie tylko dlatego, że Renata Przemyk wykonała swoje największe przeboje, ale też dzięki magii tego wyjątkowego miejsca. Warto dodać, że koncertowi towarzyszyła specjalna oprawa świetlna.

Dzień później w kościele św. Michała Archanioła w Uzarzewie wystąpił zespół GGDuo, czyli małżeństwo muzyków Gabi i Wojciecha Gąsiorów. Tworzą muzykę nieograniczoną gatunkowo, korzystając przy tym z niesamowicie bogatego instrumentarium. To był koncert bardzo ciekawy, intrygujący i z mnóstwem dobrej energii.

Kolejny koncert Muzycznej Jesieni zaplanowano na 16 października o godzinie 19.00 w kościele św. Mikołaja Biskupa w Skokach. W koncercie: ,,Muzyka przez wieki” usłyszymy: Joannę Kortylewicz – artystkę i solistkę Chóru Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu – sopran, Jacka Pupkę – organistę Archikatedry pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Poznaniu, Piotra Maćkowiaka – solistę-oboistę Orkiestry Filharmonii Poznańskiej oraz Kacpra Dworniczaka – utalentowanego gitarzystę młodego pokolenia.

Wydarzenie organizuje Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sokół.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: