Remonty na poznańskich ulicach. Gdzie trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu?

fot. ZDM

Zakład Robót Drogowych 11 września ma zaplanowane prace między innymi na ulicach Powstańczej i Dworcowej. Trwa remont Serbskiej i Bułgarskiej, zaczyna się także remont fragmentu zachodniej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.

Nadal trwają prace remontowe nawierzchni jezdni na ul. Serbskiej, od ul. Naramowickiej do ul. Wilczak, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich. Z kolei na ul. Bułgarskiej wzmacniana będzie nawierzchnia – dlatego wprowadzone tymczasowo będzie ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h. Na ulicy Streszyńskiej mogą być utrudnienia ze względu na trwające prace wykończeniowe przy przystanku na ul. Strzeszyńskiej. Piesi natomiast muszą liczyć się z wygrodzeniami na ul. Libelta.

Również 11 września rozpoczyna się remont zachodniej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Tu także obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, jak podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.
“Od poniedziałku kierowcy wyjeżdżający z Poznania będą mogli poruszać się po zachodniej nitce wiaduktu, na odcinku około 450 metrów, dwoma pasami z maksymalną prędkością 30 km/h” – informuje spółka PIM. – “Skrajny, prawy pas na obiekcie zostanie wyłączony z ruchu na czas prowadzenia robót. Tuż po zjeździe z wiaduktu do dyspozycji kierowców będzie pas skrętu w prawo. W trakcie realizacji inwestycji zachodnia nitka wiaduktu nie będzie dostępna dla pieszych i rowerzystów, którzy w tym czasie będą mogli korzystać z ciągu pieszo-rowerowego wschodniej nitki, na odcinku od wjazdu na wiadukt do ul. Rakoniewickiej”.

Wykonawca musi naprawić izolację obiektu oraz konstrukcji nośnej części wiaduktu, by uniemożliwić przeciekanie wody deszczowej na środkowe przęsło oraz na głowice podpór. Te prace wymagają częściowej rozbiórki nawierzchni jezdni, krawężników, chodnika i fragmentu płyty żelbetowej, a także z uszczelnienia izolacji oraz kanalizacji deszczowej.

W początkowym okresie realizacji inwestycji prace będą toczyły się na wiadukcie, natomiast w pierwszym tygodniu listopada wykonawca rozpocznie prace również pod wiaduktem, na terenie należącym do PKP. Jednak tu ze względu na ruch pociągów będą one prowadzone tylko przez 4 godziny w ciągu doby, w godzinach nocnych.

Źródło: ZDM, PIM

Podziel się: