Remonty mostu i wiaduktu w ciągu A2. Będą utrudnienia w ruchu!

remont, autostrada A2 fot. Autostrada Wielkopolska

Jak informuje spółka Autostrada Wielkopolska, 26 czerwca rozpocznie się przebudowa wiaduktu autostradowego pod Wrześnią i mostu nad rzeczką Bawół pod Słupcą. – Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu – mówi Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa spółki.

Wiadukt autostradowy na 209 km A2, przebiegający nad DK 92, składa się z dwóch niezależnych obiektów, po jednym dla każdej jezdni autostrady.
– W poszczególnych etapach prac zostanie on całkowicie rozebrany, a następnie wybudowany nowy – wyjaśnia rzeczniczka. – Dla kierowców oznacza to poprowadzenie ruchu odpowiednio na północnej lub południowej części obiektu (jezdni autostrady), w zależności od realizowanego etapu.

Podobnie będą wyglądać prace w przypadku mostu nad rzeczką Bawół, w rejonie 225 km A2.
– W efekcie prowadzonych prac wzmocnione zostaną posadowienia obiektów, wzmocnione lub wybudowane nowe podpory, jak również powstaną zupełnie nowe konstrukcje przęseł – mówi Anna Ciamciak. – Pozwoli to na dostosowanie nośności przebudowywanych obiektów mostowych oraz ich parametrów konstrukcyjno-geometrycznych do aktualnych wymogów przepisów techniczno-budowlanych, m.in. w zakresie nośności: klasa I oraz obciążenie pojazdami specjalnymi według klasy MLC.

Mimo prowadzonych prac ruch na autostradzie zostanie utrzymany.
– W pierwszym etapie prace będą realizowane na jezdniach południowych, w kierunku Warszawy, a ruch pojazdów zostanie przełożony na jezdnię północną – tłumaczy rzeczniczka. – Z uwagi na prowadzone prace będzie również konieczne wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na DK 92, która przebiega pod wiaduktem WA39/WA39a (209 km A2). Mając na uwadze minimalizację utrudnień dla kierowców, prace zostały podzielone na etapy. Pierwszy rozpocznie się 26 czerwca.

Spółka zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji prac, jednak prosi, by kierowcy pamiętali, że niekorzystne warunki pogodowe, takiej jak silny wiatr, opady deszczu czy wydłużony okres zimowy mogą wydłużyć czas realizacji robót.

Podziel się: