Remont ulicy na Wildzie w Poznaniu. Będą utrudnienia w ruchu!

Robocza fot. ZDM

18 kwietnia rozpocznie się remont ulicy Roboczej na poznańskiej Wildzie. Początkowo nie będzie tam dużych utrudnień w ruchu, ponieważ prace rozpoczną się od wymiany krawężników i  wygrodzeń. Jednak później trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami.

To kolejny z zapowiadanych na ten rok większych remontów ulic – po jego zakończeniu znacznie poprawi się komfort przejazdów, bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz estetyka okolicy. Prace będą prowadzone na odcinku ulicy od Przemysłowej do Sikorskiego, z wyjątkiem tego fragmentu ulicy, który już został wyremontowany. Po wymianie krawężników zostanie też usunięta zniszczona nawierzchnia i w jej miejsce ułożona nowa.

„W pierwszym etapie, który rozpocznie się we wtorek, 18 kwietnia, nie będzie dużych utrudnień w ruchu” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „Wygrodzone mają być niewielkie pasy, głównie tam, gdzie nie ma miejsc postojowych. Dopiero po zakończeniu robót przy krawężnikach rozpocznie się zasadnicza wymiana nawierzchni. Informacje o czasowej organizacji ruchu będą podawane na bieżąco”.

Remont potrwa do początku lipca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: