Remont na autostradzie A2. Będą utrudnienia w ruchu

Autostrada, prace utrzymaniowe fot. AW

Jak informuje spółka Autostrada Wielkopolska, 16 sierpnia rozpocznie się remont nawierzchni płyty Placu Poboru Opłat w Lądku między Wrześnią a Koninem. Z tego powodu zmieni się tam organizacja ruchu, a kierowcy są proszeni o ostrożność.

– Remont nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Lądku wymaga czasowego zamknięcia dla użytkowników poszczególnych pasów ruchu – informuje Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej. – Aby zminimalizować uciążliwość robót, prace zostały podzielone na odcinki, dla każdego kierunku osobno, w taki sposób aby przejazd przez PPO był możliwy dla większości pojazdów. Wyjątkiem są pojazdy ponadgabarytowe, o szerokości powyżej 2,5 m. Przez okres od 16 do 20 sierpnia nie będą one miały możliwości przejazdu na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Września i Modła (Konin), w obu kierunkach. Dla pozostałych pojazdów przejazd będzie możliwy wytyczonymi pasami ruchu.

Remont powinien się zakończyć 20 sierpnia, jednak jak zwraca uwagę rzeczniczka, warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na czas realizacji prac i sprawić, że się one przedłużą.

Podziel się: