Remont kolejnej ulicy w centrum Poznania zakończony. „Nowa nawierzchnia to nie wszystko”

ul. Grobla po remoncie fot. ZDM

Nowy chodnik i nowa zieleń – tak teraz, po zakończonym remoncie, wygląda ulica Grobla. Chodnik jest wykonany z płyt i kostki kamiennej, tak jak na sąsiednich ulicach, piesi mogą więc wygodnie przejść z terenów rekreacyjnych nad Wartą do samego centrum.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, prace były prowadzone po północnej stronie ulicy, na odcinku od ul. Łaziennej do ul. Mostowej oraz od ul. Wierzbowej do ul. Za Groblą. Chodnik na tych dwóch fragmentach był bardzo zniszczony, a dodatkowo można tam było spotkać kilka różnych rodzajów nawierzchni. Teraz zamiast popękanych płyt jest równo ułożona nowa nawierzchnia z z płyt i kostki kamiennej, taka sama jak na wyremontowanych już odcinkach ul. Grobla i okolicznych ulicach. Do wykonania zostały jeszcze tylko ostatnie roboty wykończeniowe, jednak piesi mogą się już poruszać po nowej nawierzchni – i przejść wygodniej na sam Stary Rynek – to przecież jedna z głównych dróg łączących tereny rekreacyjne nad Wartą ze ścisłym śródmieściem Poznania.

– Nowa nawierzchnia chodnika to nie wszystko – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Dzięki zmianie sposobu parkowania, z ukośnego, częściowo na chodniku, na równoległy na jezdni, możliwe było wyznaczenie pasów zieleni na odcinku od ul. Mostowej do Łaziennej. Posadzonych zostało 13 grusz drobnoowocowych Capital, kwitnące krzewy (śnieguliczka koralowa) i byliny. Natomiast na dalszym odcinku, przy budynku gazowni, jesienią pojawią się jeszcze klony polne.

Prace miały kosztować 500 tysięcy złotych, jednak dokładny koszt tego remontu będzie znany dopiero po odbiorze inwestycji. Środki na remont pochodzą z wpływów ze strefy płatnego parkowania – a pieniądze na zieleń wyłożyła ze swojego budżetu Rada Osiedla Stare Miasto.

Podziel się:

Ostatnio dodane: