Remont chodnika na Wildzie w Poznaniu. Mogą występować utrudnienia w ruchu

chodnik na ul. Górna Wilda fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął remont jednego z najbardziej uczęszczanych – i najbardziej zniszczonych – chodników na Wildzie, na odcinku między ulicami Spychalskiego i Wierzbięcice. Prace brukarskie już trwają i mogą skutkować miejscowymi utrudnieniami w ruchu.

Prace na chodniku rozpoczęły się 4 września. Prowadzone są na odcinku ulicy Górna Wilda od Spychalskiego do Wierzbięcic po wschodniej stronie ulicy.

– To kolejny chodnik w Poznaniu wyremontowany z wpływów ze strefy płatnego parkowania – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Chodnik zostanie wykonany z płyt kamiennych 60 x 90 (główny ciąg pieszy), natomiast pasy kompensacyjne przy kamienicach, miejsca postojowe oraz zjazdy z kostki kamiennej 9 x 11 centymetrów. W miejscach, gdzie prowadzone są prace, mogą występować wygrodzenia na chodniku i miejscach postojowych.

Prace potrwają do początku grudnia, a ich koszt wyniesie ponad 730 tysięcy złotych. Dzięki remontowi mieszkańcy zyskają nowe, wygodne dojście do kamienic, licznych sklepów i punktów usługowych, a przede wszystkim przystanków komunikacji tramwajowej.

Podziel się: