Remont boiska na Piątkowie. Będzie jaśniej i wygodniej (ZDJĘCIA)

boisko po remoncie fot. RO Piątkowo

Naprawiona nawierzchnia, wymienione panele ogrodzeniowe, wymiana sztucznej murawy boiska do piłki nożnej oraz modernizacja oświetlenia. Tak wygląda po remoncie wielofunkcyjne boisko na osiedlu Stefana Batorego dzięki staraniom Rady Osiedla Piątkowo.

Boisko mogące służyć do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa znajduje się w kompleksie sportowo-rekreacyjnym na północnej części osiedla Stefana Batorego. Remont był możliwy dzięki pieniądzom, jakie rada osiedla pozyskała w konkursie na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych miasta.

– W ramach prac wykonana została: naprawa nawierzchni z poliuretanu, wymiana uszkodzonych paneli ogrodzeniowych na panele w dobrym stanie technicznym pochodzące z demontażu ogrodzenia przy boisku do piłki nożnej – wylicza Jacek Tomaszewski, przewodniczący zarządu osiedla Piątkowo. – W tej chwili trwają prace nad modernizacją boiska do piłki nożnej. W ramach tego etapu zostanie wymieniona sztuczna murawa oraz ogrodzenie. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

Trwają również prace przy modernizacji oświetlenia, które zostanie nie tylko wyremontowane, ale też rozbudowane tak, by oświetlało również boisko wielofunkcyjne i można je było włączać z pomocą SMS-ów. Te prace powinny zakończyć się do końca roku. Koszt całości to 795 000 zł, z czego 395 000 zł osiedle Piątkowo uzyskało w konkursie na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych miasta.

Źródło: Rada Osiedla Piątkowo

Podziel się: