wypadek fot. policja Rawicz

Na kilka metrów w górę wyleciał motocyklista potrącony przez kierowcę samochodu na wiadukcie w Gołaszynie. Kierowca nie dość, że nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”, to jeszcze nie miał prawa jazdy.

Do wypadku doszło 10 października br. około godz. 16.20 w miejscowości Gołaszyn, na wiadukcie w kierunku na Górę. Kierowca volkswagena jadąc drogą podporządkowaną powinien zatrzymać się przed znakiem „Stop”. Prowadzący jednak tego nie zrobił i wjechał na drogę główną, zderzając się z prawidłowo jadącym motorowerzystą.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowcą VW golfa był 44-letni mieszkaniec Rawicza, mężczyzna nie powinien kierować samochodem, ponieważ nie ma do tego uprawnień. Motorowerzystą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Bojanowo. Pokrzywdzony trafił do szpitala, ma złamaną kość w nadgarstku oraz w dłoni u prawej ręki, doznał również uszkodzenia rzepki w prawym kolanie.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, nie uniknie również konsekwencji za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Źródło: KPP Rawicz