Rawicz: Alkohol, koronawirus i… policja

radiowóz fot. policja
Koronawirus koronawirusem i wszyscy powinni siedzieć w domach. Ale jak to zazwyczaj w czasie świąt, pijanych kierowców i tak nie brakuje. I pandemia im w tym w ogóle nie przeszkadza.

Radio Elka poinformowało o dwóch przypadkach w okolicach Rawicza. W Osieku policjanci zatrzymali 23-letniego motocyklistę, który był tak pijany, że razem ze swoim pojazdem wpadł do rowu. Gdy przyjechali funkcjonariusze – właściciel jednośladu słodko spał w rowie… Policjanci obudzili go i kazali dmuchnąć w alkomat – i wtedy okazało się, że mężczyzna ma prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

W niewiele lepszym stanie był 60-letni kierowca peugeota, którego rawiccy stróże prawa zatrzymali w Bojanowie. gdy kazali mu wysiąść z samochodu, okazało się, że ledwo trzyma się na nogach. Po sprawdzeniu wskazań alkomatu stan mężczyzny przestał dziwić: miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obu mężczyznom zabrano prawa jazdy, staną też przed sądem. Dodatkowo kary mogą na nich nałożyć policjanci, za złamanie zakazów obowiązujących w czasie pandemii.

Rawicy policjanci od momentu wejścia przepisów w życie, skierowali 28 wniosków do sądu oraz nałożyli 8 mandatów karnych. Większość z nich dotyczy grupowania się w szczególności młodzieży oraz osób spożywających alkohol w niedozwolonych miejscach. Kilka z tych wniosków dotyczy niestety tych samych osób.

„Ładna pogoda nie jest sprzymierzeńcem do walki z epidemią” – przyznają rawiccy stróże prawa. – „Jednak kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich”.

KPP Rawicz

Podziel się: