Rawicz: 16-latek strzelał z wiatrówki. I trafił w kobietę

wiatrówka fot. policja
Nastolatek kupił wiatrówkę przez internet i postanowił ją wypróbować. Celował w znak drogowy, ale trafił w przejeżdżającą właśnie kobietę, która razem z rodziną wybrała się na rowerową przejażdżkę.

Zdarzenie miało miejsce 24 lipca na ulicy Strzeleckiej w Rawiczu. Jadąca kobieta nagle poczuła dotkliwy ból w okolicy ramienia. Zorientowała, że ktoś do niej strzelił prawdopodobnie z wiatrówki ponieważ opodal znalazła metalową kulkę – i powiadomiła policję.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci szybko dotarli do strzelca, którym okazał się mieszkający w pobliżu 16-latek. Chłopak przyznał, że kilka dni wcześniej kupił broń przez internet. Początkowo strzelał do różnych przedmiotów u siebie na podwórku, ale podwórko było małe, a on chciał sprawdzić, jak daleko niesie broń. Postanowił więc z okna swojego pokoju strzelać do znaków drogowych. Przyznał, że widział przejeżdżającą rodzinę, ale ocenił, że są za daleko od znaku, do którego strzelał, żeby mogło im się coś stać. Jak się okazało – nie miał racji. Metalowa kulka odbiła się od znaku i uderzyła w ramię rawiczanki. Na szczęście nie spowodowała poważnych obrażeń.

16-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Wiatrówka i amunicja zostały zabezpieczone przez policję.

Podziel się: