Ratyń, wmurowanie aktu erekcyjnego fot. WUW

To pierwsza taka sala w gminie Lądek i będzie służyła nie tylko uczniom, ale i wszystkim mieszkańcom gminy. Wojewoda Michał Zieliński wziął dziś udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego.

W ten sposób w Ratyniu w powiecie słupeckim rozpoczęła się budowa sali sportowej z dodatkowymi salami dydaktycznymi dla placówki. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ratyniu do tej pory nie miał sali sportowej. Budowa otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości ponad 2 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ponad 714 tys. zł. Będzie to pierwsza pełnowymiarowa sala gimnastyczna na terenie gminy Lądek.

– Gratuluję pozyskania dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – mówił wojewoda Michał Zieliński. – O dofinansowanie z tego programu ubiega się zawsze bardzo wiele podmiotów. Pozytywna decyzja ministerstwa świadczy o wzorowym przygotowaniu projektu inwestycji przez gminę Lądek. Życzę szybkiego postępu budowy obiektu, który posłuży utalentowanej młodzieży do podnoszenia zawodniczych kwalifikacji i utrwalenia przekonania, że idea sportowego współzawodnictwa jest wartościową formą spędzania wolnego czasu.

Oprócz wojewody Michała Zielińskiego w uroczystości wzięli udział Zbigniew Hoffmann, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz poseł Leszek Galemba.

Źródło: WUW