sobota, 24 lutego, 2024

Ratownicy medyczni dziękują poznańskim policjantom. “Ocalenie życia u pacjenta”

Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu podziękowali w mediach społecznościowych policjantom za pomoc w ratowaniu ludzkiego życia. “Ratownictwo na najwyższym poziomie” – napisali.

Pogotowie ratunkowe zostało wezwane do pacjenta z zatrzymaniem krążenia akurat podczas obfitych opadów śniegu.  I nie wiadomo, jak skończyłaby się ta interwencja, gdyby nie pomoc i ofiarność świadków zdarzenia, no i właśnie policjantów.

“Ratownictwo na najwyższym poziomie, pełna współpraca na linii dyspozytor medyczny – poradnia lekarza rodzinnego – świadkowie zdarzenia – ZRM oraz policjantów zakończyła się szansą na ocalenie życia u pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia” – opisują na swoim profilu na Facebooku. – Wiara, która uciskała klatkę piersiową przed przyjazdem ZRM wielki szacunek dla WAS – jesteście bohaterami, daliście szansę na życie. Ze względu na fatalne warunki na drogach i sypiący śnieg poprosiliśmy o pomoc policjantów, patrol z Murowanej Gośliny towarzyszył nam do samego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. DZIĘKUJEMY”.

Policjanci udostępnili wpis ratowników na profilu Wielkopolskiej Policji na Facebooku.
“Żadna wiadomość nie będzie lepsza od tej, kiedy dowiadujesz się, że ludzkie życie zostało uratowane” – napisali. – “Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu B R A W O!! To kolejny przykład, ze służby w naszym województwie działają na WYSOKIM poziomie”.

Źródło: Pogotowie Ratunkowe FB
Strona głównaPoznańRatownicy medyczni dziękują poznańskim policjantom. "Ocalenie życia u pacjenta"