Rajskie wyspy – wycieczki na Polinezję Francuską z CARTER

Według biura CARTER, specjalistów od turystyki luksusowej, najpiękniejsze miejsca wakacyjne na świecie to bajeczne wyspy Polinezji Francuskiej. Poniżej przybliżamy kilka z nich.

Wyobraźcie sobie 5 archipelagów i ponad 150 przepięknych wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego, porozrzucane po błękitnych wodach Pacyfiku. Ich plaże obmywane są przez cały rok przez ciepłe i krystaliczne fale morskie. Na lądzie znajdziecie rzadkie gatunki zwierząt, setki gatunków ptaków i roślin, a w przybrzeżnych rafach tysiące mieniących się kolorami tęczy ryb. Wyobraźcie sobie raj na Ziemi. Czy takie miejsca są prawdziwe i istnieją naprawdę? Tak, to archipelag Polinezji Francuskiej https://carter.eu/kierunki/australia-nowa-zelandia-i-oceania/polinezja-francuska na Oceanie Spokojnym. To wymarzone miejsce dla fanów sportów wodnych, nurkowania, wędkarstwa i entuzjastów słonecznych kąpieli o każdej porze roku. Jeśli śniliście o leniwych i spokojnych wakacjach pośród palm i nurkowaniem w czystych wodach Oceanu Spokojnego to wyspy Polinezji spełnią w 200% Wasze oczekiwania. Bajeczne plaże Polinezji zaliczane są do jednych z najczyściejszych na świecie a kolorowe rafy koralowe do najbardziej spektakularnych. Czyste i spokojne plaże powodują, że są popularnym miejscem do wylęgania jaj żółwich wygrzewania się w słońcu krabów.

Tahiti – największa wyspa archipelagu i jej największe atrakcje

Tahiti to największa z wysp archipelagu Polinezji Francuskiej; obfituje w atrakcje przyrodnicze i turystyczne. Będąc tutaj koniecznie trzeba zwiedzić ogród botaniczny, który jest przepełniony unikalnymi okazami egzotycznych drzew, krzewów i kwiatów. Po wizycie w ogrodzie, można udać się do podwodnego oceanarium, aby podziwiać kilkanaście tysięcy gatunków egzotycznych ryb, żółwi i innych wodnych stworzeń.

Warto poznać lokalną kulturę i obyczaje tutejszej ludności. Wyjątkową ciekawą historią jest opowieść o ostatniej rodzinie królewskiej, panującej na Polinezji Francuskiej; po dziś dzień zachował się grobowiec Króla Pomare i jego rodziny. Miłośnicy szlachetnej biżuterii powinni udać się do Muzeum Pereł, które jest jedynym na świecie muzeum w całości dedykowanym perłom.

Na Tahiti znajdzie się również wiele atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych, jak nurkowanie, snorkelling, kite surfing czy narciarstwo wodne. Znajdziemy tam również hotele oferujące korty tenisowe i pola golfowe. Amatorzy wędrówek górskich będą zachwyceni górskimi szczytami powyżej 2000 m. n.p.m., wodospadami i jaskiniami.

Prywatna wyspa Tetiaroa– ultra luksusowy hotel The Brando

Atol Tetiaroa, należący kiedyś do słynnego aktora Marlona Brando, leży około 45 kilometrów na północny wschód od Tahiti. To jedynie 20 minut lotu awionetką z Papeete – stolicy Polinezji Francuskiej. Obecnie na Tetiaroa położony jest jeden z najnowszych i najbardziej luksusowych hoteli na całym archipelagu Polinezji, mianowicie The Brando. To ekologiczny ośrodek oferujący 35 ekskluzywnych willi, który w całości pobiera energię z odnawialnych źródeł. Wille zbudowano z naturalnych materiałów a na terenie ośrodka znajduje się ekologiczny ogródek warzywny. To niezwykle elitarne miejsce na wakacje dla klientów VIP i celebrytów poszukujących absolutnej prywatności.

Korzyści i priorytetowe podróżowanie z CARTER

Biuro podróży prezentuje Wam wyjątkową kolekcję najlepszych hoteli świata, gdzie możecie liczyć na szereg korzyści i bonusów. Ze względu na naszą długą współpracę z większością luksusowych sieci hotelowych CARTER www.carter.eu posiada bardzo dużą siłę przebicia jeśli chodzi o negocjowanie specjalnych stawek. Inspiracje podróżnicze i relacje z wyjazdów: https://carter.eu/blog/

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246, travel@carter.eu

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/ https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

Artykuł sponsorowany