Radosław Murawski podpisał nową umowę z Lechem Poznań. “Jest on jednym z liderów, filarów naszego środka pola”

Radosław Murawski fot. Przemysław Szyszka, Lech Poznań

29-letni środkowy pomocnik Kolejorza Radosław Murawski właśnie podpisał w Centrum Badawczo-Rozwojowym Lecha Poznań kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. – Cieszymy się z tego bardzo – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

Murawski trafił do Kolejorza w lipcu 2021 roku z tureckiego Denizlisporu, a jest wychowankiem Piasta Gliwice. W wieku 23 lat wyjechał do Włoch, w Palermo był podstawowym piłkarzem, a następnie przeniósł się na dwa lata do Denizlisporu. Z Lechem Poznań sięgnął po mistrzostwo Polski i dotarł do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Zagrał do tej pory w 74 spotkaniach, strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. W poprzednim sezonie Murawski był także w radzie drużyny i w niektórych spotkaniach nosił opaskę kapitana.

– Radek zostaje z nami na kolejne trzy lata. Cieszymy się z tego bardzo – mówi Tomasz Rząsa. – Kontynuując naszą politykę stabilizacji kadrowej po m.in. Ishaku, Miliciu, Kvekveskirim czy Karlströmie, teraz to Radek przedłuża swoją umowę. Jest on jednym z liderów, filarów naszego środka pola. Przez ostatnie dwa lata gry w Kolejorzu pokazał swoimi umiejętnościami piłkarskimi i swoim charakterem, a także zaangażowaniem nie tylko w szatni, ale i w życiu całego zespołu, że jest ważnym ogniwem drużyny.

Z pozostania w Lechu cieszy się też sam Murawski.
– Jest radość, że udało nam się dojść do porozumienia i fajnie, że ten nasz wspólny projekt będzie dalej kontynuowany – mówi zawodnik. – Cieszę się, że przed kolejne lata mogę grać dla Lecha. Moim zdaniem to wyniki najlepiej opisują pobyt danego zawodnika w klubie. Mistrzostwo Polski w poprzednim sezonie, teraz trzecie miejsce i ćwierćfinał Ligi Konferencji, to na pewno robi wrażenie, jestem z tego zadowolony i mam nadzieję, że kolejne trzy lata będą również owocne. W Lechu nie może być innego mentalu niż bycie najlepszym, więc do tego będziemy dążyć w każdym sezonie. Chciałbym móc przeżywać te emocje po raz kolejny. Wierzę mocno, że tak będzie.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: