Radna odeszła z klubu PiS. Bo nie zgadza się z działaniami rządu

Leszno fot. UM Leszno

Stefania Ratajczak, leszczyńska radna i członkini klubu Prawa i Sprawiedliwości zdecydowała, że opuszcza klub. Wśród powodów wymieniła lex TVN, zaostrzenie prawa aborcyjnego i kary dyscyplinarne, które Polska musi płacić za kopalnię w Turowie.

Na konferencji prasowej 22 grudnia, podczas której poinformowała media o swoim odejściu z klubu, powiedziała, że coraz mniej rozumie decyzje podejmowane przez partię i dlatego zdecydowała się odejść. Radna otrzymała po swojej decyzji wiele wsparcia i uznania, ale zdarzył się też hejt. Otrzymała także propozycje przejścia do innych klubów.

Powodów decyzji radnej jest kilka. Przede wszystkim zaostrzenie przepisów aborcyjnych – radna brała udział w protestach po śmierci Izabeli z Pszczyny i przemawiała na nich. Była także na wiecu w obronie wolności mediów po uchwaleniu lex TVN, bo także ta decyzja jej się nie podoba. Jest także oburzona karą, którą musi zapłacić Polska za to, że nie zlikwidowała Izby Dyscyplinarnej oraz sytuacją związaną z kopalnią w Turowie. Uważa, że minister Zbigniew Ziobro powinien zostać usunięty z rządu, bo szkodzi Polsce.

Radna zwróciła uwagę, że wszystkie te pieniądze, które zostaną wydane na kary za Turów, za Izbę Dyscyplinarną, zerwanie kontraktu na zakup helikopterów, wycięcie Puszczy Białowieskiej, które musieliśmy zapłacić za wybory kopertowe, pochodzą z kieszeni Polaków, nie rządu. Za te pieniądze można byłoby wybudować kolejne żłobki i przedszkola, których tak brakuje w Polsce. Jej marzeniem jest, żeby wszyscy Polacy wyszli na ulice i zażądali odwołania ministra.

Stefania Ratajczak popiera też finansowanie przez samorządy zabiegów in vitro oraz naprotechnologii, nie popiera natomiast uchwał w rodzaju „miasto wolne od LBGT. Teraz zamierza być radną niezależną do końca kadencji i nadal pracować dla mieszkańców Leszna. A czy zamierza wystartować w wyborach w 2023 roku? Tego jeszcze nie wie, nie tylko dlatego, że musiałaby wówczas porozumieć się z którąś z partii, by wystartować z jej listy, ale też ze względu na wiek. W 2023 roku skończy 70 lat i nie wie, czy zdrowie będzie jej dopisywać an tyle, by nadal pracować dla miasta.

Stefania Ratajczak zasiada w Radzie Miejskiej Leszna od roku 2010. Obecnie jest przewodniczącą Komisji Spraw Społecznych. Nigdy nie należała do PiS, ale startowała do wyborów z list tej partii i należała do klubu radnych PiS w leszczyńskiej radzie.

Źródło: leszno24.pl

Podziel się:

Ostatnio dodane: