szpital w Puszczykowie - nowy blok operacyjny fot. PP
Woda w małych butelkach, kosmetyki i środki higieny osobistej – to jest teraz najbardziej potrzebne szpitalowi w Puszczykowie. Placówka na swojej stronie opublikowała apel o pomoc, a sprawą zainteresował się też wojewoda.

7 kwietnia na stronie szpitala pojawił sie apel o pomoc – głównie ze względu na pacjentów z covid-19, bo placówka ma takich ponad stu. „Tegoroczna wiosna potroiła skalę zaangażowania Szpitala w walkę z Covid-19” – czytamy w apelu. – „To dla Szpitala ogromne wyzwanie. Bardzo zwiększyły się w porównaniu z ubiegłymi latami koszty zakupów wszelkich środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych, sprzętu jednorazowego – to są ilości, z jakimi dotąd nie mieliśmy nigdy do czynienia.

Dlatego zwracamy się do Państwa z kolejnym apelem o pomoc: materialną i finansową. Przede wszystkim prosimy o wsparcie dla naszych pacjentów oddziałów covidowych, którzy z epidemiologicznych względów nie mogą liczyć na odwiedziny najbliższych. Bywa, że ich najbliżsi pozostają w kwarantannie lub co gorsza – sami są zakażeni. Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach! Z wdzięcznością przyjmiemy też kosmetyki i środki higieny osobistej”.

Szpital prosi, by darczyńcy, tak jak poprzednio, przekazywali dary do siedziby OSP Puszczykowo przy ul. Nadwarciańskiej 11b.

Sprawą potrzeb szpitala zainteresował się też wojewoda Michał Zieliński.
– Po medialnych doniesieniach o potrzebie zabezpieczenia w szpitalu powiatowym w Puszczykowie środków ochrony osobistej dla personelu oraz wody dla pacjentów, służby wojewody zweryfikowały przekazywane informacje – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody. – W rozmowie z dyrekcją szpitala uzyskano zapewnienie o wystarczających ilościach sprzętu oraz środków będących w dyspozycji lecznicy.

Rzecznik przypomniał też, że szpital w Puszczykowie regularnie otrzymuje dostawy sprzętu i środków ochrony osobistej dla pracowników.
W ostatnich tygodniach z magazynów wojewody, w ramach udzielanego wsparcia, do szpitala w Puszczykowie trafiły m.in. kombinezony ochronne (1.000 szt.), półmaski (1.440 szt.), osłony na buty (1.600 szt.) oraz respiratory, pompy strzykawkowe, ssaki medyczne – wylicza.

Pod koniec marca natomiast służby wojewody przekazały do Urzędu Miejskiego w Puszczykowie 38.000 szt. maseczek medycznych z prośbą o ich dystrybucję wśród mieszkańców gminy.