Puszczykowo: Biała sobota z powiatem poznańskim

W poniedziałek ruszają zapisy na niektóre badania i konsultacje lekarskie wykonywane podczas „Białej soboty z powiatem poznańskim”. Akcja odbędzie się 7 września w Puszczykowie, ale już od 26 sierpnia można zapisywać się na badania.

Po raz kolejny Jan Grabkowski, starosta poznański, zachęca mieszkańców regionu, aby zadbali o swoje zdrowie i przyszli przebadać się bezpłatnie do puszczykowskiego szpitala.  Na terenie Szpitala w Puszczykowie (ul. Kraszewskiego 11) między 11:00 a 15:00, mieszkańcy powiatu będą mogli bezpłatnie i bez skierowania od lekarza skorzystać z konsultacji, m.in. alergologicznych, laryngologicznych, kardiologicznych, urologicznych, okulistycznych czy diabetologicznych. Będzie się można też poddać badaniom EKG, mammografii czy densytometrii.

Warto sprawdzić znamiona na skórze, zmierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyć poziom cholesterolu i glukozy we krwi, skontrolować ilość tkanki tłuszczowej, wysłuchać porad dietetyka oraz skonsultować się w zakresie opieki geriatrycznej. Do dyspozycji pozostawać będą przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Punkty edukacyjne wystawią Wielkopolskie Centrum Onkologii i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz poczęstunku.

– Co roku na „Białą sobotę z powiatem poznańskim” do puszczykowskiej lecznicy przychodzi mnóstwo osób zainteresowanych konsultacjami – przypomina Jan Grabkowski. – Powiat poznański od lat nie tylko przekazuje środki na bezpłatne badania, ale także finansuje programy szczepień.

Konsultacje lekarskie oraz niektóre badania wykonywane podczas białej soboty wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek, 26 sierpnia pod nr tel.: 61 8418822 (pn. – pt. w godz. 9:00 – 13:00).

SP, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar