PTT zaprasza na Wieczór z Teatrem Tańca Zawirowania

Real Love - Teatr Tańca Zawirowania chor. Daniel Abreau fot. Sławek Wąchała
„Real Love”, misterium miłości, oraz „Lullababy for the restless”, czyli podróż wątpiącego umysłu Teatru Tańca Zawirowania – te dwa spektakle można było zobaczyć na scenie Polskiego Teatru Tańca.

„Real Love” to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu „Real Love” i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. „Real Love” to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki.

choreografia: Daniel Abreau
obsada: Ilona Gumowska, Karolina Kroczak, Izabela Prokopek
reżyseria świateł: Witold Kaczkowski
obsługa techniczna: Piotr Asser
kierownik prób: Karolina Kroczak
czas trwania: 50 min

„Lullaby for the Restless” to podróż wątpiącego umysłu, myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością oddając emocje, konflikty, wątpliwości oczekiwania i marzenia które okupują przestrzeń z tyłu głowy.

choreografia: Aleksandra Krajewska
mentorzy: Alleyne Dance: Kristina i Sadé Alleyne
muzyka: ‘Ambush’ by Tomi Balogh, ‘Attack/Transition’ by alva noto + Ryuichi Sakamoto + with Ensemble Modern ‘Du bist nicht einer von uns (2014)’ by Hassan Zanjirani Farahani
czas trwania: 10 min

Letnie prezentacje spektakli w Polskim Teatrze Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca (PTT jest jednym z jej partnerów) to rzadka okazja, aby zobaczyć w Poznaniu spektakle z całej Polski, stworzone przez artystów niezależnych i instytucjonalne zespoły taneczne. Wyselekcjonowane przez partnerów Sieci – tj. organizacje wspierające rozwój tańca współczesnego w Polsce – wybrane produkcje jako najciekawsze na polskiej scenie tańca wyruszają w trasę w całym kraju, by mogli zobaczyć je widzowie w różnych ośrodkach.

PTT

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: