PSŻ Poznań awansowało do 1. ligi żużlowej!

żużel, PSŻ Poznań fot. K. Adamska

Po rewanżowym meczu finałowym w Opolu PSŻ Poznań awansowało do 1. ligi żużlowej. Wprawdzie drużyna ze stolicy Wielkopolski uległa nieznacznie miejscowemu OK Bedmet Kolejarz 44:46, ale zaliczka z pierwszego spotkania dała Skorpionom awans.

2022 rok był dla zespołu ze stolicy Wielkopolski bardzo udany. Rundę zasadniczą PSŻ Poznań skończył na drugim miejscu i to dało mu awans do fazy play-off. Poznańscy żużlowcy świetnie poradzili sobie w pojedynkach półfinałowych z Kolejarzem Rawicz, dwukrotnie pokonując swoich rywali.

Do finału, a zarazem walki o awans do wyższej klasy, trafiły dwa najlepsze zespoły ligi. W drugiej rywalizacji półfinałowej Kolejarz Opole okazał się lepszy od drużyny Daugavpils.

Pierwszy mecz w ramach finału odbył się na poznańskim Golęcinie 11 września. Gospodarze okazali się lepsi od zespołu z Opola, wygrywając 53:37. Finałowy pojedynek rewanżowy miał się odbyć tydzień później, ale pogoda pokrzyżowała plany żużlowcom i ostatecznie odbył się w miniony weekend.

Do pojedynku rewanżowego Skorpiony przystępowały mając 16 punktów przewagi. Ostatecznie w rewanżowym pojedynku prowadzenie udało się obronić, a drużyna PSŻ Poznań okazała się lepsza w dwumeczu, dzięki czemu wywalczyła awans do 1 ligi, czyli drugiego poziomu rozgrywek żużlowych w Polsce.

Podziel się: