PSL o Gowinie: musi podjąć decyzję

Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że wicepremier Gowin ma tylko kilka dni na to, by zadecydować, po której jest stronie. „Musi podjąć decyzję” – podsumowało PSL w mediach społecznościowych.

„Jarosław Gowin musi podjąć decyzję, czy przejdzie na „dobrą stronę mocy” czy zostaje w rządzie” – czytamy na oficjalnym koncie PSL na TT. Co ludowcy przez to rozumieją? Doprecyzował Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, podczas swojej konferencji prasowej. Okazuje się, że ich zdaniem w ciągu kilku najbliższych dni Jarosław Gowin powinien się zadeklarować, czy przyłącza się do opozycji czy też nie, bo opozycja wiecznie czekać nie będzie.

A co opozycja ma do zaoferowania? Jak informuje portal NaTemat.pl – ma dla niego udział w projekcie, który zmieni Polskę. Na lepsze. Ale oferta będzie aktualna tylko przez krótki czas, bo jeśli polityk Porozumienia zechce przejść do opozycji kilka miesięcy przed wyborami – to będzie już za późno.

Propozycja jest może nieco enigmatyczna, ale i sama sytuacja Jarosława Gowina do łatwych i prostych nie należy. Poseł Adam Bielan próbował podważyć mandat wicepremiera do przewodzenia Porozumieniu i chociaż mu się nie udało, to jednak wprowadził zamieszanie do partii i zmusił Gowina do usunięcia kilku osób, a sprawa wcale nie została jeszcze rozstrzygnięta. W dodatku, gdy Jarosław Gowin wystąpił o dymisję trzech wiceministrów, którzy stracili rekomendację partii, Jarosław Kaczyński odmówił. To spowodowało nawrót plotek, że za próba przewrotu w Porozumieniu stał właśnie Jarosław Kaczyński, który nie przepada za prezesem tej partii.
Jaką decyzje podejmie prezes Porozumienia? Okaże się w ciągu kilku najbliższych dni.