Przygotowania do budowy nowego mostu. Gdzie powstanie?

Noteć fot. Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy czekają na niego prawie 80 lat – i wreszcie pojawiła się szansa, że powstanie. Chodzi o most na Noteci, między miejscowościami Ciszkowo i Gajewo. Most ułatwi mieszkańcom przejazd w kierunku Wronek i Trzcianki.

Obecnie w tym miejscu mostu nie ma, kursuje prom rzeczny – ale przed drugą wojną światową istniała tutaj przeprawa, choć prowizoryczna. Decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych już została wydana przez Bolesława Chwarścianka, wójta gminy Czarnków i teraz nadszedł czas projektowania mostu. A nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ brzegi Noteci w tym rejonie są bagniste, dodatkowo trzeba by także dobudować około 5 km drogi między Ciszkowem i Gajewem.

Jak powiedział portalowi “asta24” Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, most miałby około 350 metrów długości i pięć przęseł, wśród których przęsło nurtowe będzie miało 115 metrów. O szczegółach przeprawy będzie można mówić, gdy rozpocznie się jego projektowanie i zostaną oszacowane koszty budowy. Na razie, według wstępnych szacunków, most będzie kosztował około 60 mln zł. Kiedy zostanie wybudowany – nie wiadomo.

Źródło: asta24

Podziel się: