Przez Poznań biegną i jadą uczestnicy Enea Ironman 70.3. Są utrudnienia w ruchu!

Enea Ironman fot.K. Adamska

Od godziny 7.00 rano w Poznaniu obowiązują zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu miejskiej komunikacji. Wszystko z powodu odbywających się 3 września zawodów triathlonowych Enea Ironman 70.3 Poznań 2023.

W zawodach bierze udział ponad 100 zawodników z 50 krajów, a zmagania rozpoczęli o godzinie 9.30 w Jeziorze Kierskim, gdzie przepłynęli 1,9 km. Następnie mają do pokonania 90 km na rowerze – wyścig kolarski wyruszył znad jeziora ulicami ks. Nawrota, Chojnicką, Podjazdową, Kierską, Sadową, przez podpoznańskie gminy na zachód od miasta (drogami 306 i 307), ul. Bukowską od zachodniej granicy Poznania przy ul. Radarowej (najpierw jezdnią południową, a od ul. Bułgarskiej do ul. Zeylanda całą szerokością ulicy) do mety na terenie MTP. Ulice Grunwaldzka i Bukowska na odcinkach, którymi będą jechać zawodnicy, są zamknięte dla ruchu do godziny 16.00.

“Na terenie Poznania trasa wyścigu w Kiekrzu (w tym odcinek ul. Chojnickiej, ul. Podjazdowa i Kierska) będzie zamknięta w godz. od 7:00 do 12:00, a trasa ul. Bukowską od ronda w Przeźmierowie i granic miasta do ul. Roosevelta i bramy MTP przy ul. Grunwaldzkiej – w godz. od 7:00 do 16:00” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – “Utrzymany zostanie ruch ul. Bukowską od skrzyżowania z ul. Bułgarską i Polską w kierunku zachodnim, w tym dojazd na lotnisko Ławica”.

Utrudnienia będą też na trasie biegowej – zawodnicy mają do pokonania 21,1 biegiem od bramy MTP przy ul. Śniadeckich, ul. Parkową, park Wilsona, skwer marszałka Focha, ul. Wyspiańskiego, Wojskowa, park Kasprowicza, wokół hali Arena i z powrotem tą samą trasą do bramy na MTP. Odcinki ulic Parkowej, Wyspiańskiego i Berwińskiego będą zamknięte dla ruchu od godziny 13.00 do 17.00. Zawody mają zakończyć się około godziny 18:15 – wtedy jest spodziewany ostatni triathlonista na mecie na MTP.

Inaczej kursuje też komunikacja miejska – sprawdź zmiany!

Podziel się: