Przez Most Uniwersytecki zaczną kursować tramwaje. Jest termin!

Remont Święty Marcin - Niepodległości MPK (zdj. ilustracyjne) fot. Sławek Wąchała

MPK zapowiada zmiany w komunikacji autobusowej i tramwajowej od 1 kwietnia. Powodem jest otwarcie trasy tramwajowej przez Most Uniwersytecki do ulicy Towarowej – i zamknięcie od placu Ratajskiego do Wielkopolskiego.

Zmiany dotyczą linii nr 2, 98, 163, 169, 716.

„W sobotę, 1 kwietnia br., nastąpi otwarcie trasy tramwajowej wzdłuż Mostu Uniwersyteckiego, ulicy Święty Marcin i ulicy Towarowej do węzła „Poznań Główny” – informuje MPK Poznań. – „Jednocześnie, z powodu kolejnego etapu prac przy przebudowie torowiska w ul. Mielżyńskiego, zamknięty zostanie odcinek wzdłuż ulicy 23 Lutego między placami Ratajskiego a Wielkopolskim. Zmieniony zostanie też status niektórych przystanków”.

Zmieniona zostanie tymczasowa trasa linii tramwajowej nr 2 – tramwaje tej linii kursować będą ulicami Święty Marcin i Towarową w obu kierunkach i na węźle „Poznań Główny” stawać na przystankach na ul. Towarowej.

Trasa linii 98 zostanie skrócona – tramwaje kursować będą tylko na trasie Zawady – Plac Wielkopolski. Pasażerowie, którzy wsiadali lub wysiadali na placu Ratajskiego, mogą korzystać z autobusów linii nr 160 i 163 z przystanku „Solna”.

Przystanki „Rondo Kaponiera” na Moście Uniwersyteckim zostaną ponownie uruchomione i będą tam się zatrzymywać autobusy linii 163 i 169. Autobusy jadące w kierunku os. Sobieskiego i ronda Śródka z Kaponiery przejadą przez specjalną śluzę, a autobusy jadące w kierunku przeciwnym autobusy pojadą jezdnią ulicy Święty Marcin i wjadą w torowisko tuż przed przystankiem „Rondo Kaponiera 74”.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków „Rondo Kaponiera 73” i „Rondo Kaponiera 74” na Moście Uniwersyteckim. Przywrócone zostaje także funkcjonowanie przystanków „Poznań Główny 73” i „Poznań Główny 74” na ul. Towarowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich, na których będą się zatrzymywać tramwaje linii nr 2.

Dawne przystanki „Towarowa” zostaną zlikwidowane – zamiast nich będą funkcjonować nowe przystanki „Uniwersytet Ekonomiczny” o numerach 71 (w kierunku ul. Matyi) i 42 (w kierunku ul. Święty Marcin), które znajdują się na ul. Towarowej bliżej skrzyżowania z ul. Składową.

Likwidacji ulega przystanek tymczasowy „Pl. Ratajskiego 92” dla linii 98 na ul. 23 Lutego przy placu Ratajskiego. Na placu Wielkopolskim przystankiem końcowym i początkowym dla linii 98 będzie przystanek „Pl. Wielkopolski 42”. Z kolei przystanek „Os. Kwiatowe 01” na ul. Grunwaldzkiej za ul. Malwową w kierunku Plewisk, obsługiwany przez linie 716 i 224, od 1 kwietnia będzie przystankiem na żądanie także dla linii 716.

Podziel się:

Ostatnio dodane: