Przez centrum Poznania przejdzie marsz z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. “Będzie to 547 dzień wojny, w której Ukraina broni swojej niepodległości i suwerenności”

STOP WAR IN UKRAINE! Ukraińcy na Placu Adama Mickiewicza fot. Sławek Wąchała

24 sierpnia przez centrum Poznania przejdzie marsz z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, który ma też upamiętnić 547 dzień wojny i wyrazić wsparcie dla walczącego narodu. Ma być też podziękowaniem dla Polski za wsparcie Ukrainy i Ukraińców.

“24 sierpnia to Dzień Niepodległości Ukrainy. Będzie to 547 dzień wojny, w której Ukraina broni swojej niepodległości i suwerenności” – zapraszają organizatorzy marszu, Ukraińcy mieszkający w Poznaniu. – “Zapraszamy wszystkich do zgromadzenia się, aby uczcić obrońców i wyrazić wsparcie dla Ukrainy w tym trudnym czasie. Ponadto, jako przedstawiciele ukraińskiej diaspory podczas marszu, chcemy również podziękować Polsce za znaczącą pomoc w walce o niepodległość sąsiedniego kraju”.

Marsz wyruszy o godzinie 16.00 z placu Adama Mickiewicza, przejdzie ulicami Św. Marcin, Podgórną, Lewandowskiej, Zieloną, placem Bernardyńskim, Garbary oraz Woźną i zakończy się w parku Stare Koryto Warty. Tam o godzinie 17.00 rozpocznie się kulturalny piknik ukraiński.

Przypomnijmy, że z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy 24 sierpnia odbędzie się też projekcja filmu dokumentalnego o wojnie w kinie Rialto o godzinie 18.00 oraz tego samego dnia uroczysty koncert w CK Zamek o godzinie 19.00.

Podziel się: