wypadek w Przemyślu fot. WSPR Przemyśl

Przemyśl: 6 osób zginęło w wypadku autokaru relacji Poznań-Chersoń

Do wypadku doszło w nocy, na autostradzie A4, między węzłami Jarosław-Wschód i Przemyśl. Autokar z nieznanych przyczyn wypadł z trasy i wpadł do rowu. Akcja ratunkowa trwała praktycznie do rana.

Autokarem podróżowało 57 pasażerów, wszyscy to obywatele Ukrainy, którzy wracali z Poznania do swoich rodzin. 34 osoby zostały ranne, 6 zginęło na miejscu. Trzy osoby zmarły jeszcze przed przybyciem ratowników, u dwóch reanimacja nie dała rezultatów.

“34 pasażerów zostało przetransportowanych do 6 szpitali, z czego osiem osób oznaczono czerwonym priorytetem jako pacjenci w stanie ciężkim” – poinformowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. – “Pozostałe 18 osób przewieziono do miejsca tymczasowego schronienia gdzie mają oczekiwać na dalszy transport na Ukrainę”.

Akcję ratunkową koordynowała osobiście wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. Brało w niej udział 30 zastępów straży pożarnej, 19 zespołów ratownictwa medycznego, dwa śmigłowce medyczne, policja i służby autostradowe. Obecnie trwa ustalanie przyczyn wypadku.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze