Przedświąteczny festyn i kiermasz w centrum Poznania. Jakie będą atrakcje?

Choinka sztrykowana na Placu Kolegiackim fot. Sławek Wąchała

Stoiska rzemieślników i organizacji pozarządowych oraz występy artystyczne – a wszystko to pod hasłem „Ocieplamy Garbary”. Pod takim hasłem 18 grudnia odbędzie się przedświąteczny kiermasz i festyn na placu Bernardyńskim.

Festyn jest finałem grudniowego projektu „Ocieplamy Garbary” – to dzięki niemu na placu Kolegiackim stanęła sztrykowana choinka, odbył się też szereg świątecznych warsztatów. Teraz 18 grudnia samo południe na placu Bernardyńskim rozpocznie się finał akcji: świąteczny jarmark z oryginalnymi wyrobami rzemieślniczymi, które świetnie nadają się na świąteczne prezenty – a ich zakup wspomaga staromiejskie organizacje społeczne.

Będą też występy: na scenie zobaczymy zespoły muzyczne i grupy artystyczne, w tym uczniów mieszczących się po sąsiedzku szkół: baletowej i chóralnej.

– Takie świąteczne wydarzenia są potrzebne po to by poznawać sąsiadów z fyrtla, okazywać sobie życzliwość – mówi Katarzyna Hełpa-Liszkowska z Centrum Inicjatyw Lokalnych na Starym Mieście. – Zależy nam na ocieplaniu przede wszystkim relacji społecznych.

Jarmark i występy potrwają do godziny 18.00.

Podziel się:

Ostatnio dodane: