Premier Morawiecki zdymisjonował ministra!

Piotr Nowak fot. MRiT

„Podjąłem decyzję o dymisji Piotra Nowaka z funkcji ministra rozwoju i technologii” – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. Piotr Nowak był ministrem od października 2021 r.

Były już minister Piotr Nowak to absolwent Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej. Był dealerem walutowym w PKO BP, zajmował się obligacjami, indeksami giełdowymi oraz walutami z rynków wschodzących.

W grudniu 2015 roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Zrezygnował z tego stanowiska w 2020 roku i objął stanowisko doradcy szefa MFW. W 2021 roku premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko ministra rozwoju i po niespełna roku odwołał ze stanowiska.

„Podjąłem decyzję dzisiaj o dymisji ministra Piotra Nowaka z funkcji ministra rozwoju i technologii” – poinformował dziś premier na Twitterze. – „Przekazałem wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o przyjęcie tej dymisji. Jest ona spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: