Premier Morawiecki w Ostrowie: „2 mld zł na szpitale pediatryczne”

Mateusz Morawiecki fot. KPRM

– Przeznaczamy ponad 2 mld zł na szpitale pediatryczne, aby lekarze mogli jak najlepiej leczyć najmłodszych pacjentów – powiedział dziś w Ostrowie Wielkopolskim Mateusz Morawiecki. Premier i minister rodziny wizytują dziś południową Wielkopolskę.

Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg odwiedzili Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. W ocenie premiera ta placówka jest przykładem tego, że współpraca pomiędzy rządem a samorządem daje dobre rezultaty.
– Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, jak mawiał Korczak – mówił premier po tej wizycie. – W tym szpitalu dzieci są wyciągane z bardzo trudnych sytuacji. Żeby tak było, potrzebne są środki, sprzęt, personel, umiejętności. W tym szpitalu widzę zespól medyczny, który świadczy usługi, potrzebne dla najmłodszych pacjentów. To wzruszający widok, jak zajmują się najmłodszymi. Z wdzięcznością myślę o lekarzach i pielęgniarkach. Przeznaczamy ponad 2 mld zł na szpitale pediatryczne, aby lekarze mogli jak najlepiej leczyć najmłodszych pacjentów. W tym szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim jest sprzęt najwyższej, światowej klasy.

Premier podkreślił, że rząd od kilku lat podejmuje działania, by kształcić jak najwięcej lekarzy, dzięki czemu od 2015 r. przybyło ich już 20 tysięcy.
– Służba zdrowia to obszar, który wymaga dużej uwagi i ogromnych nakładów – podsumował.

Po zwiedzeniu szpitala Mateusz Morawiecki i Marlena Maląg udali się na piknik rodzinny w miejscowości Raszków, odbywający się z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin. Jak podkreślił premier, to właśnie rodziny są fundamentem bezpieczeństwa w czasie, kiedy nad Polską i Europą zebrały się burzowe chmury.

– Dla naszego rządu rodzina jest w sercu naszej polityki – zapewnił premier. – Państwo ma do wykonania bardzo ważną rolę. Koncentrujemy się na tym, aby wypracować najlepsze rozwiązania, które także zapewnią bazę materialną do bezpieczeństwa polskim rodzinom. Jednym z naszych programów są dopłaty do żłobów. Międzynarodowy Dzień Rodzin obchodzimy właśnie tutaj w Wielkopolsce, razem z panią minister Marleną Maląg, żeby dać wyraz temu, jak bardzo ważna jest rodzina.

Premier na zakończenie szczególnie serdecznie podziękował wszystkim matkom.
– Chcę w tym dniu powiedzieć, że nie byłoby polskich rodzin, w ogóle by nie było Polski bez waszej wielkiej pracy, bez tego co robicie – mówił. – Mamy ogromną przyjemność złożyć życzenia wszystkim polskim rodzinom w imieniu całego naszego rządu i podziękowania za to, że jesteście, że dbacie o polskie dzieci.