Prawie czterysta choinek stanęło w Poznaniu!

choinki miejskie fot. UMP

Są na poznańskich placach i ulicach, a także u przedsiębiorców, w lokalnych stowarzyszeniach i siedzibach organizacji pozarządowych. W mieście, w ramach działań rewitalizacyjnych, stanęło prawie 400 choinek!

Biuro Koordynacji i Rewitalizacji Miasta UMP już siódmy rok z rzędu przekazuje choinki przedsiębiorcom, stowarzyszeniom i NGO. przypomnijmy, że akcję zaczęło „Stowarzyszenie na Wrocławskiej”, które w ten sposób zaczęło ozdabiać swoją ulicę przed sklepami i lokalami właśnie siedem lat temu.

W tym roku w ramach akcji przekazano przedsiębiorcom, stowarzyszeniom i NGO 242 choinki, ozdobione lampkami i gwiazdką z logotypem Poznania. Można je zobaczyć na ulicach: Chwaliszewo, Wenecjańska, Wrocławska, Gołębia, Szkolna, Podgórna, Garbary, Świętosławska, Mielżyńskiego, 3 Maja, Święty Marcin, 27 Grudnia, Ratajczaka, Kantaka, Gwarna, Paderewskiego. Choinki zdobią także place: Kolegiacki, Bernardyński oraz Cyryla Ratajskiego, a na Śródce stoją przy rynku i ulicach: Bydgoskiej, Śródka, Ostrówek, Gdańskiej. Stanęły także w okolicach rynku Łazarskiego. Kolejnych 150 choinek udekorowało place i rynki w ramach Betlejem Poznańskiego.

Choinki mają zdobić miasto, wprowadzać świąteczny nastrój, a przez to – poprawiać jakość przestrzeni publicznej i prowadzonych działań rewitalizacyjnych. Są także narzędziem integracji oraz rozwój współpracy z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami, jak twierdzą władze Poznania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: