Pracownicy MTP sprzątali śmieci celowo rozrzucone kilka godzin wcześniej?

Podziel się!

Do takich ustaleń doszedł Głos Wielkopolski. Według dziennikarzy tego tytułu pracownicy MTP sprzątali śmieci nad brzegami Cybiny, które wcześniej zostały tam rozrzucone przez “mężczyzn w kombinezonach”.

Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały akcję sprzątania brzegów Cybiny z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi. Jak się okazuje szczytna akcja mogła być “ustawiona”. Czytelnicy donieśli gazecie, że kilka godzin przed przybyciem pracowników MTP i towarzyszącym im mediom, widzieli jak mężczyźni w kombinezonach rozrzucali śmieci na tym terenie.

Na pytanie przechodniów – dlaczego to robią, odpowiadali: “To jest taka akcja na Dzień Ziemi, przyjdźcie zobaczyć o godzinie 16”. Czytelniczka wysłała również do Głosu Wielkopolskiego filmik, na którym rzekomo widać, jak mężczyźni faktycznie wyrzucają śmieci na tym terenie (gazeta na prośbę czytelniczki nie publikuje go).

– Grupa MTP nie wynajęła podwykonawcy do wysypania w tej okolicy odpadów. Śmieci nie zostały także podrzucone przez pracowników targów. Akcja została przeprowadzona w porozumieniu i we współpracy z Kurią Metropolitalną – właścicielem działki znajdującej się w pobliżu terenu objętego akcją – skomentowała sytuację Katarzyna Błochowiak z centrum prasowego MTP.

Źródło: Głos Wielkopolski


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar