Pracownicy Aquanetu walczyli z awarią kanalizacyjną. I pokazali, co ją spowodowało

zator w rurze fot. Aquanet

Kilka godzin trwała walka pracowników Aquanetu z zatorem w rurze kanalizacyjnej o średnicy 1 metra. Okazało się, że kanał został skutecznie zablokowany… tłuszczem. A usunięcie go wcale nie było łatwe i kosztowało wiele ciężkiej pracy.

„W weekend nasi pracownicy pracowali przy usunięciu zatoru, który powstał na sieci kanalizacyjnej” – informuje Aquanet na swoim profilu na Facebooku. – „Jak się okazało, kanał o średnicy 1 metra został zablokowany tłuszczami, które płynęły w sieci, oklejając ścianki kanału i tworząc ostatecznie trudną do usunięcia blokadę. Usuwanie zatoru trwało kilka godzin. Udało się w końcu udrożnić kanał i wyczyścić go z zalegających tam tłuszczów”.

Podczas walki z tłuszczem pracownicy wykonali serię zdjęć, a jedno z nich Aquanet opublikował, by pokazać, że tłuszcz zmieszany z innymi odpadkami osadza się na ścianach rur i kanałów, a w końcu może je całkowicie zamknąć, równie skutecznie jak beton. I równie trudno później się go pozbyć. Dlatego absolutnie nie należy wylewać zużytego tłuszczu do zlewu i wyrzucać tam śmieci – zgodnie z hasłem propagowanym ostatnio przez Aquanet: „Nie śmieć w sieć!”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: