Praca z zakwaterowaniem: jaka praca jest oferowana Ukraińcom i ile płacą

W obecnych warunkach dużo łatwiej jest dostać pracę za granicą bez znajomości języka, dodatkowo, praca za granicą stała się bardziej dostępna dla kobiet. Co ważne, obecnie praktycznie nie ma problemu z zakwaterowaniem i wyżywieniem dla ukraińskich migrantów za granicą.

Dla naszych rodaków, którzy są zainteresowani podjęciem pracy z zamieszkaniem w tym stanie, istnieje kilka możliwości znalezienia dobrego miejsca dla siebie.

Jak szukać pracy mieszkając za granicą

Pytanie, gdzie szukać pracy w innym kraju, staje się istotne dla tych Ukraińców, którzy zdecydowali się jeszcze nie wracać na Ukrainę i pozostać za granicą przez dłuższy czas.

Aby znaleźć pracę za granicą, istnieje kilka sposobów, które mają zarówno zalety, jak i wady:

  • Teraz za granicą w krajach europejskich istnieje wiele organizacji wolontariackich, które pomagają uchodźcom z Ukrainy znaleźć pracę. Aby to zrobić, wystarczy skontaktować się z jednym z nich w kraju, w którym przebywasz lub chciałbyś pracować;
  • Możesz sam spróbować znaleźć pracę za granicą, prosząc o radę znajomych, którzy mają doświadczenie w pracy w Europie. Jednocześnie będziesz mieć prawie pełne informacje o warunkach pracy, wypłatach i innych ważnych niuansach pracy;
  • Możesz szukać pracy przez Internet, ale proces ten nie jest szybki i raczej ryzykowny, ponieważ możesz wpaść na pozbawionych skrupułów pracodawców. Aby znaleźć odpowiednie oferty pracy, wystarczy wpisać “Praca Dla ukraincow z zakwaterowaniem” w serwisach, poszukujących pracy (np. Jooble).;
  • Możesz zacząć chodzić bezpośrednio do działów personalnych organizacji i przedsiębiorstw i tam przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne, ale mogą wystąpić trudności ze znajomością języka i niuansów samego zatrudnienia.

Jakie oferty pracy są oferowane

Pracownik produkcji w Niemczech

Do Twoich obowiązków należeć będzie napełnianie pojemników niezbędnymi substancjami płynnymi lub stałymi, przyzwoity serwis maszyn, na których będziesz pracować, obowiązkowe spełnianie wszelkich norm sanitarnych, w zależności od miejsca, do którego zostaniesz przydzielony, do obowiązków może należeć umieszczanie pustych pojemników na taśmy transportowej, opakowań produktów i oczywiście utrzymywania czystości i porządku w miejscu pracy.

Wymagana jest od Ciebie dokładność i odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań, doświadczenie produkcyjne, sprawność fizyczna, umiejętność pracy w zespole.

Przyjazd do Niemiec – na własny koszt.

Często oferują stawkę 13 euro na godzinę brutto, umowę zlecenia, ubezpieczenie i oczywiście zakwaterowanie.

Kontrolerzy jakości w Niemczech albo w Holandii

Twoja praca będzie polegać na sprawdzeniu, czy ilość lub jakość produktu, lub procesu, od którego zależy jakość produktu, jest zgodna z ustalonymi specyfikacjami.

Wystarczy znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie konwersacyjnym, zdolności manualne oraz umiejętność pracy w zespole. Prawo jazdy będzie dodatkowym atutem.

Oferują przyjemne warunki pracy, zgrany zespół, zakwaterowanie + dojazd do pracy, elastyczny grafik pracy, stawkę 18 euro na godzinę brutto.

Praca na magazynach w Holandii

Do Twoich obowiązków należeć będzie zbieranie zamówień, oznaczanie zamówień, a także przyjmowanie zwrotów. Podobnie jak wszędzie, będziesz musiał utrzymywać swoje miejsce pracy w czystości i porządku. Praca będzie wykonywana na podstawie legalnej umowy o pracę opartej na prawie holenderskim.

Zakwaterowanie oferowane jest w dwu lub trzypokojowych mieszkaniach. Zaletą jest to, że pokoje są przeznaczone dla maksymalnie 2 osób, a apartament nie może pomieścić więcej niż 5 osób.

Wymagana jest chęć rozwoju oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego lub holenderskiego.

Oferują ubezpieczenie zdrowotne, umowę o pracę, zakwaterowanie, możliwość nadgodzin za dodatkową opłatą, możliwość rozwoju kariery w firmie, a także stabilne 25 dni urlopu. Wynagrodzenie od 360 euro tygodniowo.

Krótko o pracy za granicą

W Polsce, gdzie większość Ukraińców wyjeżdża do pracy, bez problemu można znaleźć pracę w logistyce i usługach, w przemyśle spożywczym, przetwórczym, a także elektronicznym i motoryzacyjnym.

W Niemczech jest wiele wolnych miejsc pracy dla obywateli Ukrainy w gastronomii, w magazynach logistycznych, w przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym i przetwórczym. Ci, którzy znają język angielski lub niemiecki, mogą znaleźć pracę dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów: nauczycieli, pracowników biurowych lub przejść do sektora usług, lub handlu.

W Czechach istnieje obecnie duża liczba ofert pracy w przedsiębiorstwach związanych z inżynierią mechaniczną i przemysłem motoryzacyjnym.

Najlepsze strony do poszukiwania pracy za granicą z zakwaterowaniem

Podamy listę stron, na których najlepiej szukać pracy w Europie: Work.ua, ec.europa.eu, Job Aid Jobs Sap.

Istnieją również serwisy umożliwiające znalezienie pracy dla Ukraińców w określonych krajach.

W Polsce: pl.jooble.com, pracuj.pl, OLX.pl, praca.pl.

W Słowacji: kariera.zoznam.sk, profesia.sk, www.istp.sk.

W Węgrzech: hu.jooble.org, Jobinfo.hu, Cvonline.hu.

Oczywiście nikt nie może dać Ci gwarancji, że poszukiwanie pracy z zakwaterowaniem dla Ciebie przebiegnie tak szybko i bezproblemowo, jak to tylko możliwe. Rozwiązanie tego problemu może zająć dużo czasu. Jednak w końcu na pewno znajdziesz dobrą ofertę pracy z całkowicie legalnym zatrudnieniem i będziesz mógł wyjechać do tego kraju.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: