Pozytywnie w pucharach, gorzej na krajowym podwórku. Podsumowanie rundy jesiennej!

Piłkarze z Poznania bez wątpienia rozpuścili swoich kibiców w poprzednim sezonie. Lech po kilku latach przerwy wrócił na ligowy tron, dlatego też celem Kolejorza miała być obrona tytułu i dobry występ w pucharach. Jak wyglądała runda jesienna w wykonaniu tego zespołu?

Zamieszanie przed startem

Podsumowując rundę jesienną w wykonaniu aktualnego mistrza Polski, bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze wydarzenie, jakim było odejście z pracy Macieja Skorży. Były już szkoleniowiec Lecha Poznań poinformował swoich przełożonych, że ze względu na problemy rodzinne musi opuścić swoje stanowisko. Tym samym na krótko przed wznowieniem rozgrywek ekipa aktualnego mistrza Polski znalazła się w trudnej sytuacji. Nowym trenerem zespołu z Poznania został John van den Brom, który jednak nie zaczął w najlepszym stylu.

Holender został zaprezentowany jako trener, który w przeszłości miał odpowiednie doświadczenie w europejskich pucharach, jednak już w pierwszej rywalizacji z Karabachem jego drużyna odpadła z rozgrywek Ligi Mistrzów. Tym samym aktualny Mistrz Polski musiał dalej rywalizować w ramach eliminacji do Ligi Konferencji. Kolejorz trafił tam na zdecydowanie łatwiejszych przeciwników niż mistrz Azerbejdżanu i awansował do fazy grupowej. Ogólnie to właśnie występy tego zespołu w europejskich pucharach były najlepszymi momentami mistrza Polski w rundzie jesiennej. Piłkarze z Poznania będą kontynuowali swoje występy w ramach Ligi Konferencji również na wiosnę, ponieważ udało im się zapewnić awans do fazy pucharowej. Decydujące tutaj okazało się zwycięstwo przed własną publicznością z półfinalistą poprzedniej edycji, czyli Villarrealem, jeszcze przed wyjazdem takich piłkarzy, jak Michał Skóraś na mistrzostwa świata.

Dobrze w Europie, słabo w Polsce

Występy piłkarzy Lecha Poznań w rundzie jesiennej nie były najlepsze, jeśli spojrzymy na polskie boiska. Mistrzowie Polski odpadli z rozgrywek Pucharu Polski, przegrywając przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław, a także plasują się na niskiej pozycji w tabeli Ekstraklasy. Strata tego zespołu do aktualnego lidera, czyli Rakowa Częstochowa, wynosi już kilkanaście punktów. Po porażce w bezpośredniej rywalizacji z ekipą Marka Papszuna tak naprawdę trudno oczekiwać, aby Lech włączył się jeszcze realnie do walki o tytuł. Wiele przede wszystkim będzie zależało od tego, jak Raków zacznie się spisywać w rundzie wiosennej. Zakłady bukmacherskie aktualnie uważają, że ekipa z Częstochowy jest głównym kandydatem do wywalczenia tytułu, a Lech Poznań ma raczej niskie szanse. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze 17 spotkań, dlatego też teoretycznie wszystko może się zdarzyć, ale taka przewaga może okazać się z decydująca, ponieważ Raków jest w znakomitej formie i tylko kilka razy zgubił punkty jesienią.

Sprawdź najnowsze informacje z Wielkopolski!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard jest tylko dla osób pełnoletnich.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Artykuł sponsorowany

Podziel się: