Poznańskie Targi Książki już za tydzień

Poznańskie Targi Książki fot. MTP
150 wystawców, spotkania ze 116 pisarzami, promocje nowych wydawnictw, w tym poznańskich – warto się wybrać na targi w dniach 6-8 marca.

Uczestnicy targów książki będą mogli zobaczyć ekspozycje zarówno największych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski oraz zagranicy. Będzie to także okazja, aby spotkać się z ulubionymi pisarzami i zdobyć ich autografy. Na razie zaplanowano spotkania ze 116 autorami.

Podczas targów będą obecni przedstawiciele najróżniejszych literackich gatunków, a wśród nich m.in.: Filip Springer, Katarzyna Bonda, Ałbena Grabowska, Oleh Poliakov, Marcel Moss, Marcin Szczygielski, Aneta Jadowska, Aleksandra Michta, Magdalena Muszyńska Chafitz i Piotr Bojarski.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się również spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem czy Alkiem Pawlikowskim, lektorem audiobooków i seriali na platformie Netflix. Pisarzy będzie można spotkać oczywiście na spotkaniach w Salonie Autorskim (pawilon 7), ale także w salach konferencyjnych i na stoiskach ich wydawców.

Nowością na targach będzie Scena Grandy w pawilonie 8. Projekt realizowany przez twórców Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda to cykl autorskich spotkań z pisarzami i osobami związanymi z książkami i czytelnictwem oraz dodatkowe, wyjątkowe atrakcje dla uczestników Poznańskich Targów Książki.

Jak co roku organizatorzy zapraszają do zwiedzania ekspozycji wystaw z cyklu Salon Ilustratorów (pawilon 8) oraz Mistrz Ilustracji (pawilon 7).

Na pierwszej z nich uczestnicy zobaczą prace młodych, obiecujących polskich ilustratorów. Z kolei Mistrzowie Ilustracji to pokaz twórczości prac wybitnych artystów – w tym roku zaprezentowane zostaną dzieła Janusza Grabiańskiego, laureata nagrody New York Times za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci (The Big Book of Animal Stories w 1961 roku), autora m.in. ilustracji do Elementarza, na którym wychowało się pokolenie Polaków.

„Zrozumieć, przeżyć, zobaczyć” – tak nazywa się wystawa prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, pod kierunkiem Dagmary Szymkowiak, poświęcona wierszom Józefa Ratajczaka.

W programie Poznańskich Targów Książki znajdują się zarówno zajęcia dla dzieci, jak i dla dorosłych. Rodzice z pociechami powinni odwiedzić strefy warsztatowe w pawilonie 7 i 8. Oprócz tego dla najmłodszych w wieku od 0 do 4 lat przygotowana jest specjalna Strefa Naj Naj, gdzie książki poznaje się przez wszystkie zmysły. Zajęcia w tej części pawilonu 7 poprowadzi Małgorzata Swędrowska – laureatka Nagrody PEGAZIK w kategorii „Przyjaciel książki dla dzieci” w 2018 r.

Podczas targów odbędzie się szereg konferencji, spotkań i prelekcji dla profesjonalistów, między innymi konferencja Book Marketing skierowana do pracowników wydawnictw, bibliotek, księgarzy, self-publisherów i blogerów, a wprowadzająca literaturę w erę social mediów i big data. Prelegenci opowiedzą o tym, jak korzystać z nowych technologii w kontekście publikacji najróżniejszych form wydawniczych. Wystąpią m.in. Katarzyna Bonda, która oprowadzi uczestników Book Marketingu po procesie wydania książki w Polsce czy Paweł Tkaczyk, który budował strategie dla takich firm jak Sony, Orange czy HBO.

Wydarzenie odbędzie się w piątek i sobotę (6-7 marca) w salach GH i CD na antresoli pawilonu 7. Ilość miejsc na Book Marketing jest ograniczona, dlatego warto kupić bilet wcześniej na stronie www.tobilet.pl

Ponadto przedstawiciele wydawnictw, bibliotekarze, tłumacze (i nie tylko) mogą wziąć udział w otwartych panelach i spotkaniach branżowych organizowanych przez wystawców i partnerów targów w salach konferencyjnych na antresoli pawilonu 7. Prelekcje będą dotyczyć m.in. prawa autorskiego czy kompetencji w edukacji.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli (6-8 marca), na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach numer 7 i 8. Wstęp jest bezpłatny. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Spotkania z wyobraźnią”.

MTP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: