Poznańskie Kolędowanie. Gwiazdy będą śpiewać kolędy!

Poznańskie Kolędowanie fot. UMP
od 28 grudnia do 19 stycznia odbędzie się seria koncertów podczas których dzieci z Poznańskiego Chóru Chłopięcego, wspólnie z gwiazdami muzycznymi będą śpiewać kolędy.

Poznańskie Kolędowanie ma być dla każdego. Oprócz tradycyjnych, chóralnych wykonań piosenek, pojawią się tam również wersje ludowe, gospelowe czy… jazzowe. – Ideą festiwalu jest dzielenie się z mieszkańcami najpiękniejszymi kolędami, które rozbrzmiewać będą w świątyniach katolickich, a także, po raz pierwszy, również w kościołach protestanckich – tłumaczył Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Muzycznego odbędą się 22 koncerty główne oraz 2 towarzyszące. Koncert inauguracyjny „Głośna Noc” odbędzie się 29 grudnia 2019 w poznańskiej „Arenie”. Na scenie pojawi się Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Gabi Gąsior, Jan Smoczyński z zespołem oraz Poznański Chór Chłopięcy.

– Co roku dochód z koncertów przeznaczamy na pomoc dla osób potrzebujących. Nie inaczej będzie i tym razem – podkreśla Marek Misiek, koordynator poznańskiego koncertu trasy „Betlejem w Polsce”. Bilety można kupić tutaj.

28 grudnia natomiast odbędzie się koncert w Kościele św. Stanisława Kostki przy ul. Rejtana, gdzie zaśpiewa chór Kompania Druha Stuligrosza pod batutą Andrzeja Niedziałkowskiego. Wstęp na koncert jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Kolejne koncerty odbędą się: 4, 5, 6, 10, 11, 12, 17, 18 i 19 stycznia 2020 w innych poznańskich świątyniach. Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

UMP / AS

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: