Poznańskie jarmarki świąteczne zapraszają

Betlejem Poznańskie nie jest jedyną świąteczną imprezą w mieście, która odbędzie się przed Bożym Narodzeniem. Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Betlejem Poznańskie już co prawda trwa od listopada, 1 grudnia ruszyła jego część na Starym Rynku, ale dopiero 8 grudnia rozpocznie się Poznan Ice Festival 2018. W sobotę, 8 grudnia, od godziny 11.00 będzie można podziwiać zawody w Speed Ice Carving, o 17.00 odbędzie się wręczenie nagród.

W niedzielę o 9.00 rozpocznie się Konkurs Główny Poznań Ice Festival. O 10.00 rozpoczną się warsztaty z rzeźbienia w lodzie dla dzieci. O 12.00 rozpocznie się koncert uczniów szkoły “Voice Compet”, występ Activus Fitness i Taniec Kingi Żelechowskiej oraz koncert szkoły musicalowej “Erato”. O 18.00 zostaną wręczone nagrody, a o 18.30 rozpocznie się pokaz laserowo-multimedialny.

8 grudnia od 12.00 zaprasza Galimatias – świąteczny bazar rozmaitości w FoodHall, czyli holu dawnego dworca PKP. Będzie tam można znaleźć ręcznie robione dekoracje, autorskie ubrania, unikalne dodatki, wyjątkowe gry oraz zabawki, naturalne kosmetyki, ręcznie robioną biżuterię, torby i dodatki. Impreza potrwa do 20.00 iw tym samych godzinach odbędzie się także 9 grudnia.

Również 8 grudnia, tradycyjnie “w grudniu po południu”, czyli o 16.00, rozpocznie się po raz czwarty Jarmark Świąteczny na Rynku Wildeckim. Na Rynku Wildeckim będzie można kupić niestandardowe prezenty świąteczne, spróbować nietypowych smakołyków, ale także spotkać się z sąsiadami, porozmawiać i… spotkać Świętego Mikołaja.

9 grudnia zaprasza Jarmark Świąteczny Handmade. Odbędzie się w Studio3.18 przy ul. Mielżyńskiego 27/29. Od 11.00 do 18.00 na kiermaszu swoje rękodzieła, związane z tym świątecznym okresem, wystawią twórcy z Polski, Białorusi i Ukrainy. Wśród wystawianych przedmiotów będzie można znaleźć: biżuterię artystyczną, oryginalne prezenty, dekoracje, jak również maskotki, zabawki, ubrania, witraże, wyroby z drewna i wiele innych. Wszystkie przedmioty zostały wykonane ręcznie.

Również 9 grudnia na specjalną świąteczną edycję zaprasza Wege Festiwal Poznań. Tym razem będą tam dominować nietypowe prezenty i wege dania świąteczne, ale nie zabraknie też roślinnej kuchni wietnamskiej, meksykańskiej, koreańskiej czy indyjskiej i pysznych deserów. Na festiwalu będzie też dział Ekopiękno z naturalnymi kosmetykami oraz stoiska z książkami i dodatkami – idealnymi na świąteczne podarunki. Impreza odbędzie się na MTP w hali nr 2. Wstęp 5 zł do godziny 13.00. Od 13.00 do 19.00 wstęp bezpłatny.

15 i 16 grudnia od godziny 11.00 będzie można z kolei odwiedzić Świąteczny Market Towarzyski przy ulicy Kolejowej 23. W te święta Otwarty Market i Nocny Targ Towarzyski łączą siły, co zaowocuje jarmarkiem gwiazdkowych prezentów, podobno największym w Poznaniu.
W Strefie Gastro natomiast będzie rządzić relaks, smakołyki, pachnące grzane wino, a przede wszystkim świąteczna atmosfera.

Również 15 i 16 grudnia zaprasza Ogólnopolska Wystawa-Giełda Minerałów, Skał, Kamieni, Skamieniałości, Muszli oraz Wyrobów Jubilerskich. Tradycyjnie przyjadą na nią wystawcy z całej Polski i nie tylko, oferując oryginalną biżuterię z naturalnych kamieni, okazy kolekcjonerskie, nietypowe prezenty – a wszystkie w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Giełda odbędzie się w hali nr 2 MTP, wejście od ulicy Głogowskiej wejściem nr 9. Do odwiedzenia Giełdy zapraszamy w godzinach 10.00-18.00 w sobotę i 10.00-17.00 w niedzielę.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze