Poznański Targ Dobra w Starym Zoo. Ponad stu wystawców!

Poznański Targ Dobra fot. UMP

Poznańskie fundacje, stowarzyszenia i inne lokalne organizacje pozarządowe zaprezentują się 3 września w Starym Zoo podczas Poznańskiego Targu Dobra. Będzie ich ponad sto, a wszystkie przygotowały mnóstwo atrakcji dla odwiedzających, tak dzieci, jak i dorosłych.

Targ Dobra odbędzie się 3 września w godz. 10.00 – 16.00 w Starym Zoo, a pojawi się na nim ponad stu wystawców, podzielonych na siedem stref tematycznych: kultury, sportu, środowiska, równości, zdrowia, edukacji i aktywności społecznej. Wszyscy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających: będzie można między innymi obejrzeć wystawę zbiorów przyrodniczych, nauczyć się pierwszej pomocy, wziąć udział w warsztatach robienia przypinek czy lalek ludowych, a nawet poćwiczyć judo czy wejść do symulatora dachowania. Najmłodsi odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach, malowaniu twarzy i zaplataniu warkoczy.

“Targom towarzyszyć będzie Kiermasz Społeczny” – informują władze Poznania. – “To doskonała okazja, by kupić wyroby rękodzielnicze wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej. To wyjątkowe przedmioty, które powstają w ramach przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni socjalnych czy podczas warsztatów terapii zajęciowej. Każdy zakup wesprze zatrudnienie osób ze szczególnymi potrzebami i działania statutowe organizacji”.

Dodatkową atrakcją Poznańskiego Targu Dobra będzie się rozdanie nagród w konkursie Inicjatory 2022, w którym zostaną nagrodzeni autorzy najlepszych i najciekawszych inicjatyw społecznych ubiegłego roku. Gala odbędzie się w samo południe w Muzeum Historii Zoo i Lwa.

Źródło: UMP

Podziel się: