Poznański maraton z mistrzostwami Polski! „To jeden z najlepszych biegów ulicznych”

21. Maraton Poznań fot. K. Adamska

Podczas 22. Poznań Maratonu im. M. Frankiewicza zostaną rozegrane także 43. PZLA Mistrzostwa Polski kobiet oraz 93. PZLA Mistrzostwa Polski mężczyzn w maratonie. Od 1 marca można się już zapisywać do udziału w imprezie.

Tegoroczny, dwudziesty drugi już maraton, zaplanowano na 15 października. Podczas niego zostaną też rozegrane Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Mistrzostwa Polski Mężczyzn w maratonie, co da uczestnikom szansę na sprawdzenie się w rywalizacji z najlepszymi biegaczkami i biegaczami w kraju.

– Decydując się na organizację mistrzostw w Poznaniu, Polski Związek Lekkiej Atletyki wziął pod uwagę, że poznański maraton to od lat jeden z najlepszych biegów ulicznych w Polsce – ocenia Sebastian Chmara, wiceprezes PZLA. – Doceniamy również współpracę z miastem przy okazji lekkoatletycznych krajowych czempionatów w ostatnich latach. Nie mamy wątpliwości, że stolica Wielkopolski stanie na wysokości zadania.

W 22. Poznań Maratonie powalczą biegaczki i biegacze, ale także zawodnicy na wózkach. Od 1 marca można już zapisywać się na bieg, a im szybsze zgłoszenie – tym niższy koszt uczestnictwa. Opłata startowa do 8 marca wynosi 140 zł, od 9 marca do końca czerwca – już 180 zł. W lipcu i sierpniu trzeba będzie zapłacić 200 zł, od 1 września do 12 października 220 zł, a 13 i 14 października – 250 złotych.

Są osoby, które mają prawo do bezpłatnego startu w maratonie. To zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie 21 edycji Poznań Maratonu, zawodnicy na wózkach oraz zawodnicy, którzy w 21. Poznań Maratonie zajęli w swoich kategoriach wiekowych miejsca I-III (istnieje możliwość przekazania bezpłatnego startu na inną osobę – aby tego dokonać, należy skontaktować się z Biurem Zawodów). Z kolei 20-proc. zniżki na zakup pakietu startowego przysługuje posiadaczom karty OK Poznań. Limit zgłoszeń wynosi 5000 zawodników.

Podziel się:

Ostatnio dodane: