Poznańscy seniorzy mogą się zapisywać na szczepienia przeciwko grypie

szczepienie przeciwko grypie fot. UMP

25 września rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla poznaniaków w wieku 60-65 lat. Są jeszcze miejsca i szczepionki – chętni muszą tylko zadzwonić na miejską infolinię Poznań Kontakt i umówić się na szczepienie.

Przypomnijmy, że w Poznaniu z darmowych szczepień mogą skorzystać osoby od 60. do 65. roku życia, mieszkające w stolicy Wielkopolski i tu rozliczające podatki. Zarejestrować się na szczepienia mogą wyłącznie telefonicznie za pośrednictwem Biura Poznań Kontakt w godzinach od 7.30 do 20.00. Podczas zapisywania się należy podać numer telefonu komórkowego – wtedy na ten numer konsultant Biura Poznań Kontakt wyśle SMS z potwierdzeniem terminu i miejsca szczepienia.

Szczepienia odbywają się w czterech przychodniach na terenie Poznania, a podczas rejestracji można wybrać dowolną z nich: przychodnia “EDICTUM”, ul. Mickiewicza 31 (Jeżyce), przychodnia Lekarza Rodzinnego “VITAMED” s.c. ul. Galla 2D (Jeżyce), NZOZ INTERMED Poradnia Medycyny Rodzinnej, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 149 (Wilda) oraz NZOZ SALVITA Sp. z o.o., os. Lecha 120 (Nowe Miasto). Podawana będzie szczepionka Vaxigrip Tetra.

Oprócz seniorów zaszczepieni zostaną także mieszkańcy i podopieczni wybranych jednostek miejskich, między innymi domów pomocy społecznej – jeśli wyrażą na to zgodę, a lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań.

Szczepienia trwają od 2 października i będą realizowane do końca 2023 r. lub do wyczerpania zapasów szczepionki. Szczegółowe informacje na temat programu oraz szczepień można znaleźć na stronie miasta w zakładce “zdrowie”.

Warto dodać, że seniorzy, którzy ukończyli 65. rok życia, również mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień – ale dla nich finansuje je budżet państwa. Szczegółowe informacje na temat tego, jak się zaszczepić, mając więcej niż 65 lat, można znaleźć na stronie rządowej.

Źródło: UMP

Podziel się: