Poznańscy radni przyznali pieniądze na dalszą modernizację obiektów sportowych Warty

Warta Poznań - sztuczne oświetlenie na stadionie fot. Sławek Wąchała

Podczas sesji 6 czerwca poznańscy radni zadecydowali o przeznaczeniu kolejnych pieniędzy modernizację infrastruktury sportowej dla Warty Poznań. Zapis o tym znalazł się w zmianach do wieloletniej prognozy finansowej Poznania, który uchwalili radni.

Zgodnie z zapisami w “Uchwale w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania”, dodatkowe pieniądze miałyby zostać przeznaczone na budowę hali dla szermierzy KS Warta oraz dwóch boisk treningowych dla piłkarek i piłkarzy, o czym poinformował sam klub.

“W miejscu obecnych boisk przy Drodze Dębińskiej 12 powstaną dwa nowe” – podaje Warta Poznań. – “Jedno ze sztuczną nawierzchnią, a drugie z naturalną, podgrzewaną murawą. Inwestycja została wyceniona na 14,5 mln zł, a miasto Poznań otrzymało już w marcu na ten cel 8,252 mln zł z “Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Brakujące środki mają pochodzić z budżetu stolicy Wielkopolski i to właśnie za przeznaczeniem między innymi tej kwoty zagłosowali we wtorek miejscy radni”.

Modernizacja boisk treningowych to kolejny etap przebudowy infrastruktury sportowej przy Drodze Dębińskiej 12. Powstały w efekcie obiekt ma spełniać wymogi licencyjne dla klubów piłkarskiej Ekstraklasy, a okalające go tereny umożliwiać uprawianie sportu i rekreację wszystkim chętnym poznaniakom.

Przypomnijmy, że umowa o przebudowę całego kompleksu Warty Poznań została podpisana jeszcze w listopadzie 2021 roku z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi. Celem miało uporządkowanie przestrzeni i stworzenie całkiem nowego miejsca, jednak na przeszkodzie realizacji projektu cały czas stoi brak pieniędzy.

Podziel się: